Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Pánikszerű rohamai...

Mit tegyek? Pánikszerű rohamaim voltak és folyamatos kimerültség. Nem volt se neurologiai vizsgálat se EKG. SSRI-t kaptam de nagyon nem jött be. Csak a frontin segít.

Figyelt kérdés

A pszichiáter felírta nekem ezt a szemetet, be is szedtem és arra ébredtem a mai reggel hogy eltűntek az érzelmeim, kedvtelen voltam.... ezt NEM akarom. A benzo szerek nekem beváltak. volt hogy annak idején szedtem amikor ideges voltam, és epegörcseim is voltak. az alatt a 2 év alatt amíg szedtem nem volt görcsöm és egész jól elvoltam. utána leálltam. ez már kb 5 éve volt. tavaly ősztől ez év februárig elég erőteljesen elkezdtem edzeni és ezt követően jöttek elő ezek a panaszok.


ájulás érzés.

folyamatos bizonytalanság.

szédelgés.

folyamatos betegség tudat.

amikor belelovalom magam nehéz légzés, azonban néha spontán van nehéz légzés.

rossz alvás.

néha a beszédem zavart. bár ez lehet a kimerültség-

fejfájá, tompa.


rengeteg betegséget olvastam és attól félek h agyi infarktusom lehetett a hatalmas súlyoktól vagy egyi keringási zavarom van.... egyik sem volt kizárva, radásúl migrénem volt többször is. a házi orvos nem küldött neurológiára se ekg-re, egyenesen a pszichiátriára ahol megkaptam ezt a szart. mit tegyek? valaki adjon tanácsot, kérem!


2016. ápr. 28. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Meddig szedted a Ssri-t?
2016. ápr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1 hét. de nem szeretném tovább szedni. biztos van más nyugtató is ami nincs hatással a szerotoninra...
2016. ápr. 28. 22:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Biztos elmondták, higy hetek mire hat, és eleinte rosszabbul lehetsz tőle. Keress egy pszichiátert akiven megbízol és tartsd be az utasításait.
2016. ápr. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
már nem szedtem be ma többet. ezt abbahagytam.
2016. ápr. 29. 13:02
 5/5 anonim ***** válasza:

én most escitalopram alapú SSRI-t szedek lassan 1 hónapja eleinte a falra másztam tőle utána úgy voltam vele hogy megvárom amig elkezd hatni de lehetőleg irányított körülmények között szóval befeküdtem pszichiátriára addig is vannak foglalkozások meg kiléphetsz a mókuskerékből meg nagyon rendesek a betegek nagyon pozitív élmény volt egymást támogatnunk mindahányan. szóval szerintem inkább feküdj be egy 1-2 hétre amig nem hat a szer mert addig csak felkorbácsolja az érzelmeidet

engem most beállítottak napi 20mg escitalopram-teva ra és 0.5 mg xanax retard-ot adtak hogy azt reggel és este szedjek be egy egy szemet és akkor az ellensúlyozza azt hogy az SSRI irritálja a szerotonin hálózatodat az elején. nagyon sok ismerősöm szedte és nagyon sok ismerősöm már le is tette a hasonló hatóanyagú antidepresszánzst így én is úgy vagyok vele hogy valószínű én is túlélem. te is próbáld meg hogy befekszel és irányított körülmények között ahol tuti nem tud bajod esni hogy érzed magad.


amúgy a pánikra meg javaslom hogy amikor rajtad van a pánik érzés akkor abban a pillanatban ragadj papírt és ceruzát és írd le mit érzel pontosan mérd hogy mettől meddig tart a szorongás

2016. máj. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!