Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan szedhetném össze...

Hogyan szedhetném össze magam? Elmehetek ezzel táppénzre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pánikbeteg vagyok lassan 5 éve. Xanax 0,5 mg-os gyógyszert kaptam az elején 3x1-et kellett szednem, ezt lecsökkentettem este egy fél szemre. A betegség elején nagyon nehezen küzdöttem meg ezzel az egésszel, de mára sikerül elérnem, hogy kicsit stabilabb vagyok lelkileg és ritkán jönnek elő a rohamok. Az utóbbi időszakom nagyon stresszes volt, jogosítványt csinálom épp és az első 2 vizsga nem sikerült. Szerdán megyek harmadjára, de pénteken olyan pánikrohamot kaptam, amilyet még soha. Azt hittem meghalok. A munkahelyemen is stresszelek folyamatosan, péntek óta gombóc van a torkomban alig kapok levegőt, zsibbad a karom, zakatol a szívem konkrétan, de tudom, hogy ez csak a pánik, szorongás. Mit tegyek? Aludni hetek óta nem tudok rendesen, max ilyen 5 órákat sikerül, de abból is minden órában fent vagyok, forgolódok. Kezdek kimerülni. Én már nem tudom, hogy mi lenne a helyes. Szívem szerint kiíratnám magam erre a hétre, de nem tudom, hogy lehet-e egyáltalán ilyet.

Szerintetek?


21L



2016. febr. 8. 09:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy a depresszió sajnos alap. Folyamatos hangulatingadozások, hol jó kedvem van, hol rossz. Jártam pszichológushoz is, sőt, 2 terapeutám is volt, de el lettem engedve, hogy innentől minden jó lesz, elindultam a gyógyulás útján.
2016. febr. 8. 09:58
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább ne vezess. Mi lesz, ha vezetés közben leszel rosszul?

Ha jófej a háziorvosod, akkor biztosan segít. De van olyan, aki simán elhajt.

2016. febr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A Xanax nem elég. Antidepresszáns is kellene. Menj el pszichiáterhez!
2016. febr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nincs más választásom! :-) Eddig semmi probléma nem volt a vezetéssel, egy órán sem voltam rosszul, előtte sem, szóval nem hiszem, hogy ez lenne a gond. Az előző vizsgákon sem izgultam túlságosan, egy butaságon csúsztam meg, szóval ezért nem értem, hogy mi a gond, mert egyébként tök jól megy, teljesen kikapcsolok közben.
2016. febr. 8. 10:37
 5/9 A kérdező kommentje:
Korábban mondta a pszichiáterem, hogy kellene antidepresszáns, de a baj az, hogy félek elkezdeni. Félek a mellékhatásoktól, így is megérzem azért a Xanax-nak a tompító hatását, pedig sima, nem SR, ráadásul ahogy a doki mondta, "óvodás adag", nem egy nagy mennyiség, mégis érzem, hogy más, mint előtte. Mindig először megpróbálom megoldani gyógyszer nélkül, van amikor sikerül, de van amikor bizony be kell vennem a nyugtatót. Édesanyám lassan 7 éve szed hangulatjavítót plusz nyugtatót, mondjuk neki segít, mert nem ilyen instabil lelkileg, mint én, de nem akarok gyógyszerfüggő sem lenni. Persze tudom most jön majd az, hogy eddig kísérleteztem és nem jött be, szóval lehet, hogy igazad van. Bár már eljutottam arra a szintre, hogy el merek menni pl. moziba vagy sétálni egyet, most mégis megijedtem, mert nem kellene ilyennek lennem és a munkám rovására is megy.
2016. febr. 8. 10:50
 6/9 anonim ***** válasza:

Az antidepresszáns nem tompít és az is nagyon jó benne, hogy mellette egy idő után teljesen elhagyhatod majd a Xanaxot, ami tényleg tompít. Mellékhatás az lehet (nálam mondjuk nincs semmi), de az biztos, hogy még az is sokkal jobb, mint a szorongás és a pánikroham.

2-esnek:

a pánikroham nem 2 mp alatt fejlődik ki, aztán fejreállunk. Legalább 5 perc és fokozatos. Simán félre lehet állni. Ennél még nyugtatóval is rosszabb vezetni, mert attól belassul az ember.

2016. febr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Minden rendben volt a vizsgán, sikeresen levizsgáztam! :-) Egyébként fontolóra veszem a konzultációt a pszichiáteremmel, még mielőtt durvább lenne a helyzet. Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. febr. 10. 12:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyennek, mint te tuti nem adtam volna jogsit a kezébe! Majd ha rosszul leszel és balesetet okozol, akkor majd nézheted a négy falat és a rácsokat éveken keresztül!
2019. aug. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez volt 3 éve. Meg van a jogsim, de nem vezetek, mert nem veszélyeztetem embertársaimat, sem magamat. Hamar rájöttem, hogy nem nekem való, nem kell aggódni ... :-)
2019. szept. 4. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!