Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már szorongás? Mi lehet az...

Ez már szorongás? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Az elmúlt két hétben vettem észre magamon tüneteket, pl rosszat álmodok és felriadok, vagy csak egyszerűen nem tudok aludni. Minden kicsit "félelmetesebb" szituációban rettegek, nagyon izzad a kezem (eddig sosem izzadt) nagyon gyorsan ver a szívem és remegek. Akár hányszor autóba/buszra ülök attól félek hogy balesetünk lesz. Ma pedig elmentem délután vásárolni néhány órára és teljesen biztos voltam abban hogy betörnek hozzánk és kirabolják a házunkat, addig míg haza nem értem és nem láttam hogy minden oké. Úgy érzem, hogy egyre rosszabb lesz a helyzet, ezt mi okozhatja?

2016. ápr. 28. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez már szorongás, és csak te tudhatod, hogy mi az oka. Fontos kimondani, mert az már önmagában megoldhatja a problémát.
2016. ápr. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van most néhány dolog, ami talán kiválthatja, például az angol elörehozott érettségi, de attól nem félek annyira. Viszont ha ez is kiválthatja, akkor lehet hogy az, hogy nővérem ma elballag (eddig ovitól gimiig végig egy sulikba jártunk) és nemsokára költözik Pestre és egyetemista lesz. Nem tudom, hogy ez váltja-e ki, de a legesélyesebbnek ezt látom a dologra.
2016. ápr. 29. 07:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előrehozott érettségi nem egy nagy dolog, és egy héten belül túl is leszel a nagyján, a nővéred elköltözését is meg fogod szokni. Szóval ez múló stressz. Más nincs? Mert ez annyira nem indokolja ezt a rettegést.
2016. ápr. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nővérem elköltözése azért lehet érdekes mert nagyon rossz a viszonyom itthon a szüleimmel, és amíg ő itthon van addig mindenki boldog és legalább nem foglalkoznak velem. Egyébként mást nem tudok ami ilyen hatással lenne rám. Nem lehet hogy maga a változás az, ami ezt hozza ki belőlem? Most minden megváltozik körülöttem, ezt pedig sosem bírtam jól.

(Tegnap hazafelé pont egy baleset történt az úton, nagyon nehezen bírtam végig az utat hazáig)

2016. ápr. 30. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!