Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A súlyos szorongás tényleg...

A súlyos szorongás tényleg elmulasztató pszichoterápiával, ha az jó?

Figyelt kérdés
Le akarom tenni az antidepit de félek. Viszont tudom hogy hosszú távon nem a gyógyszer a megoldás. Mérgezem magam. Van itt akin tényleg segített a pszichoterápia? Ha igen, mennyi idő volt?
2016. ápr. 27. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Csodát tenni akármilyen "jó" pszichoterápia sem képes. A pszichoterápia sikere csak 50 százalékban múlik a szakemberen,a másik feke rajtad,a hozzáállásodon,személyiségeden múlik. Mindenképp hasznos dolog a pszichoterápia,csak meg kell találnod hozzá azt a szakembert,akivel összhangban vagy. Ez szerintem az egyik kulcs a terápia sikerességéhez. Fontos,hogy szimpatikusak legyetek egymásnak, hogy "egy nyelvet beszéljetek". Sokszor nem az első pszichoterapeuta a befutó,de emiatt ne keseredj el,keress tovább,míg meg nem találod a megfelelő személyt. Ha negvan,te jössz:-)

Egyébként a probléma súlyosságától,típusától is biztosan függ,mennyi időre van szükség a gyógyuláshoz. Ártani nem árt,az biztos.

2016. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 homo ludensz ***** válasza:
A pszichológussal kell ezt pontosan megbeszélned és mikor közös tervet dolgoztok ki akkor azt te a ismerteted a pszichiáterrel aki orvos. A végső döntés az övé mert csak ö írhat fel gyógyszert és ö írja elő hogy milyen dózisban szedd. Önkényesen én sem ajánlom hogy belevágj akár részleges vagy átmeneti elhagyásában. Esetleg halmozottan visszatér a szorongásod és még erősebb gyógyszert kell szedned.
2016. ápr. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!