Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tanácsoltok szorongás,...

Mit tanácsoltok szorongás, agorafóbia ellen?

Figyelt kérdés
Körülbelül két éve kezdődtek a konkrét tünetek, amik az életemet is megnehezítik. A szüleimmel elköltöztünk a lakásból, ahol felnőttem falura, viszont nekem vissza kell járnom iskolába a városba. Borzalmasan rettegek elindulni, félelemmel tölt el belegondolnom, hogy buszra kell szállnom, majd a városban is buszoznom kell és emiatt a nagy táv miatt is beszűkült az életterem, hát még a szorongás miatt. Ha tehetem, inkább otthon maradok, ha mennem kell valahova, akkor gyomorgörcs és nehézlégzés kíséretében, de megteszem. (Fizikailag nincsen semmiféle szervi bajom, mert ha tudom, hogy nem kell sehova sem mennem vagy hazaértem, akkor semmiféle tünetet nem produkálok, kizárólag akkor, amikor el kell hagynom a házat.)Fulladásérzetem van, nagyon félek, hogy elájulok és nem kapok segítséget senkitől sem. A szüleim szerint hisztizek a buszozás miatt és lusta vagyok, de egyáltalán nem erről van szó, de nem értik meg. Próbálom minden nap összeszedni magam, de így nagyon kellemetlenül telnek, rettegésben. Van aki kigyógyult ebből?

2016. ápr. 25. 16:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Pszichoterápiával könnyen
2016. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Barátságok jó hatással vannak erre.
2016. ápr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!