Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mi lehet, hogy lehet...

Ez mi lehet, hogy lehet kezelni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Olyan érzésem van, mintha a tudatom elködösítené valami, nem tudok koncentrálni, odafigyelni, úgymond "csőlátásom" lesz, csak azt a pontot látom élesnek, amire figyelek, minden más "kontrasztosabb" lesz, elmosott, színtelen.. viszont amint ez az érzés elmúlik, többnyire fel tudom idézni az akkor történt dolgokat.

Többnyire akkor jön elő, amikor nagyon fáradt vagyok, vagy miután kávét vagy egyes energiaitalokat iszok. Tudatmódosítókkal, gyógyszerekkel, cigivel, alkohollal nem élek.

Na meg a másik, hogy amikor elkezdek fejben számolni, sokszor még elég könnyű összeadások/szorzásoknál is lelassul a gondolkodásom, mintha ilyen mentális blokk lenne, nem tudom jobban elmagyarázni. :\

Diszkalkulia kivizsgálásának kétszer is nekifutottunk, az alapján elvileg nincsenek számolási zavaraim.


Ez mi lehet? Köze lehet ahhoz, hogy egész kicsi korom óta nehezen alszom el?

Hogyan lehet ezt - lehetőleg házilag - kezelni?


20/L


2016. máj. 3. 06:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem ehhez nagyon hasonló tüneteim vannak. Néha mintha ott se lennék és csak üresbe pörögne az agyam.

Persze nekem ez nem magától jött, nálam ezt tíz év masszív kábítószer használat előzte meg.

Hogy nálad ezt mi válthatja ki azt nem tudom, de ha tippelnem kellene akkor talán a depressziót mondanám.

Nálam is alacsonyabb energia szinten jelentkeznek ezek mikor kimerült vagy stresszes vagyok és a depresszió okozhat ilyesmi érzéseket.

Esetleg szóba jöhet még tudatvesztés nélküli mikroalvás is. Mivel egyébként se vagy túl jó alvó így esélyes ez is. Házilag kezelni talán Reikivel tudod, ha ragaszkodsz a kezezéshez.

Ha viszont nincs rá időd akkor alternatívaként szerintem gyógynövényekkel próbálj ezen javítani.

Én ginsengel és/vagy mulunguval próbálnám meg első sorba.

Semmiképp nem ajánlok mesterséges nyugtatókat az alváshoz,így is elég érzékeny vagy és nehezen hangolódsz át ezért valamilyen természetes forrást keress pl. macskagyökeret.

Persze mindenképp keress valaki megbízható és hozzáértő személyt aki tud segíteni és tanácsot adni abban, hogy számodra mi az ideális és legmegfelelőbb.

Ha történik valami változás vagy kiderül a problémád oka légyszíves oszd meg velünk is, hogy tudjuk.


25/F

2016. máj. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Nereida3 ***** válasza:
Nem akarlak ijesztgetni, de szerintem nem ártana egy agyi mr, vagy valami ilyemi. Csak hogy kizárják az agydaganatot... Én is a házi módszerek híve vagyok, de vannak dolgok, amiket nem szabad húzni. Ha mást nem, legalább megnyugtat.
2016. máj. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!