Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kell kezelni egy...

Hogyan kell kezelni egy tisztaságmániást?

Figyelt kérdés

Úgy egy hónapja lett új kapcsolatom és most mondta el a srác, hogy OCD-s. Hogyan viselkedjek amikor rátör a takaríthatnék, fürdés, kézmosás stb? Csak hagyjam, hogy csinálja aztán majd elmúlik? Próbáltam kérdezgetni, de egyelőre nem akar beszélni róla.

Őszintén, félek, hogy ez a jövőben súlyosbodni fog és rányomhatja a bélyegét a kapcsolatunkra, anyukám skizofrén volt és nem nagyon tudom kezelni az ilyesmit, nem szeretném újra látni, ahogy valakit akit szeretek felemészt egy mentális betegség.

Túlreagálom?


2016. márc. 3. 01:28
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Takarítás mániás fiú? Főnyeremény :)
2016. márc. 3. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első, nagyon ostoba vagy, ha főnyereménynek mondod.


Kérdező: én egy pillanatig nem lennék együtt ilyen emberrel. Mostohaanyám tiszt. mániás, és hat év alatt mindenkit tönkretett a betegségével - mert ugye segítséget kérni derogál.

2016. márc. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy szint fölött elviselhetetlenné válik mindenki számára és élhetetlenné válnak a hétköznapok. Kap segítséget? Küzd ellene valahogy? Máshogy nem mennék bele a kapcsolatba.

Legjobb barátnőm édesanyja küzd ugyanezzel, ne tudjátok meg... kibírhatatlan.

2016. márc. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2: Szerinted komolyan írtam? :)


Bocsi, csak inszomniás vagyok :(

2016. márc. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért nem költözik svácjba? Ott módszereskedhetne

Egyébként meg ha találna valami honnit ami leköti a figyelmét, akkor valószínű kevesebbszer törne rá ez a dili

2016. márc. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez egy mentális betegség, ahogy egy skizofrén se gyógyul meg, ha elkezd bélyeget gyűjteni, egy OCD-s esetében is elég debil dolog ezt mondani...
2016. márc. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!