Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Néha, amikor magam alatt...

Néha, amikor magam alatt vagyok, amikor rossz a hangulatom, komoly öngyilkossági gondolataim támadnak, mennyire normális ez?

Figyelt kérdés

Tudom, most kicsit beképzeltnek fog hangzani, de egy szép és kedves lánynak ismernek a környezetemben, talán okosnak is tartanak. Csinos vagyok, sportolok, mindenkivel barátságos vagyok, olykor rossz napokon persze visszahúzódóbb..senki sem gondolná, hogy belül mennyire rossz érzésekkel küzdöm nap, mint nap. Talán csak a családom lát néha melankólikusnak és csendesnek. Ambivalens az egész...nem tudom ki, mi vagyok, mit akarok. Kudarcaimat nagyon nehezen élem meg, most kissé válságok élethelyzetben vagyok az egyetem miatt, reménytelennek tűnik az életem.

Fiatal vagyok, szép, csinos, nem tartom magam rossz embernek és boldogtalan vagyok...szeretetre éhes, üres, örök álmodozó. Valami hiányzik. Most olyan magam alatt vagyok, hogy alig tudom írni ezeket a sorokat, fürdenem is kellene, hajat mosni, de nincs erőm..


Egy 23 éves egyetemista lány..



2016. máj. 5. 23:28
 1/3 anonim ***** válasza:
ez abszolút nem nevezhető normálisnak. de nem itt fogod sajnos megkapni a választ. szakemberhez kell fordulnod, hogy kiderüljön mi a baj. ha ez egy hangulatzavar, kezelhető! úgyhogy ne otthon szenvedj egyedül
2016. máj. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia,én is hasonlóval küzdöttem,nekem segített a pszichológus,pszichiáter szerintem csak a legvégsőbb esetben.Nekem is komoly szuicid szándékaim voltak. 20/f
2016. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
54%

Nem akarok bunkó lenni, csak gondoltam megosztom veled az én életem egy részét, hátha..

Van egy szuper családom, férjem két kisgyerekem (értsd: 5 évesek összesen) Minden harmónikus és szuper, nyilván vannak néha megütközések, de alapból mondhatom, hogy rendben voltam.

Aztán egyik reggel arra keltem fel, hogy valami nem jó, valami más... elmentem orvoshoz és képzeld, hogy kiderült: rákos vagyok!

Azóta még a jót is jobbnak a rosszat is jónak látom.

Ezerszer végiggondoltam, hogy mi lesz, ha rosszul sül el az egész és nem láthatom felnőni a gyerekeimet?

Pálfordulás állt be az életembe.

Nem kívánom senkinek ezt az érzést, amin én most átmegyek, amivel szembenézek, hogy elveszíthetem a családom, ők elveszíthetnek engem.

23 évesen, igenis találd meg az élet értelmet, egészségesen!!!!!!!! , előtted az élet. Hidd el, más bármit megadna azért, ha egészsgesen élhetne. Te ne dobd el magadtól az életet.

Próbáld kicsit más szemmel nézni a dolgokat... észrevenni azt, amit most még nem látsz, nem tűnik fel.

Az öngyilkossággal azért "könnyű" dobálozni, mert ott te döntöd el, mikor lépsz ki a sorból.

Egy betegségnél, a kór mondja meg, neked nincs semmi beleszólásod, hiába lenne még ezer tennivalód.

Értékeld át az életed.

Szép napot!

2016. okt. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!