Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusra lenne szükségem?

Pszichológusra lenne szükségem?

Figyelt kérdés
Leírok én itt mindent, mert úgyis névtelen az egész. 20F vagyok, életemben egyszer volt barátnőm, semmire nem jutottunk. Pest környékén élek, csak sulizni járok be a városba. Nem ismerkedem, nem járok közösségi programokra. 2-3 barátom van, de őket is ritkán látom, mert dolguk van. Nem tudom, hogy mihez kezdjek az életemmel. Egész nap ülök a gép előtt és az internetet nézem, vagy játszok. Igen, 20 évesen játszok. Nagyon-nagyon szeretnék elmenni dolgozni, de egyszerűen pici korom óta félek az emberektől. Nem merek leszólítani senkit, nem merek telefonálni, mert egyszerűen rettegek kb. mindentől. Ilyen és ehhez hasonló problémákkal pszichológushoz kéne fordulnom? Kit ajánlotok Pesten, aki korrekt árban, és tudásban is? Mennyi ideig kéne járnom, hogy kb. rendbe jöjjek? Kicsit kezdek depressziós lenni.
2016. máj. 10. 01:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus mindenképpen jó ötlet.

Tartós változást csak a hosszú terápia jelent, hogy mennyi idő, az egyénfüggő. De években célszerű gondolkodni...

Függ attól, hogy mennyire vagy képes együttműködni, bevonódni a terápiába, mélyen magadba ásni. Ez nem azt jelenti, hogy az eredmény hosszú idő után jelentkezik, nagyon is hamar lehet elérni változásokat, de ahhoz, hogy ezek valóban érdemiek és tartósak legyenek, nem szabad kiszállni a terápiából, amikor már picit jobban vagy (sokan ezt teszik sajnos).

Akiknél tartós, érdemi változást láttam, azok minimum másfél évig jártak, de volt, akinek ennél hosszabb volt. Menet közben derül ki, hogy mennyi elég.

Vannak ún. fókuszterápiák is, ezek pár hónaposak, de nekem az a tapasztalatom (volt ilyenem, kb. annyi idősen, mint most te vagy), hogy az csak átmeneti eredményt hoz, utána újra előjön minden, csak még sokkal rosszabb formában.

Egy hosszú terápia viszont tényleg nagyon hatékony tud lenni, érdemes belevágni, és minél előbb!

Pesten a Nap-kör alapítványt javaslom, ott jó szakembereket találsz korrekt áron.

2016. máj. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!