Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Disszociatív személyiségzavarr...

Disszociatív személyiségzavarra gyanakszom! Kiskoromban lévő traumák és a tüneteim szerint vajon lehet ez a betegségem? 18 éves lány vagyok.

Figyelt kérdés
Sose jöttem ki igazán a szüleimmel. Megütöttek, úgy próbáltak nevelni amit én nem toleráltam. Sokszor megszöktem, kapcsolatokba menekültem, amik messze voltak a szülővárosomtól, így próbáltam elfutni. Persze ezekkel az incidensekkel mindenkit magamra haragítottam. Exbarátom vette észre az első problémát mikor este vele aludtam de olyanokat mondtam amikre nem is emlékszem. Arra emlékszem hogy rosszul voltam és lefeküdtem aludni. Elmondása szerint beszéltem vele dühös voltam, rémült, majd mikor sikerült megnyugtatnia percekre leállt a légzésem. másnap mikor felkeltem nem emlékeztem semmire, boldog voltam és ő csodálkozott hogy mi történhetett velem. Később is előfordultak ilyen emlékezetkiesések, mikor mostani barátommal chatelek, és mikor reggel visszaolvasom látom hogy miket írtam neki. Általában akkor szokott ez előjönni amikor nagyon boldog vagyok, jó a hangulatom, majd hirtelen mintha elvágnának mindent, úgy érzem be vagyok zárva magamba és teljesen kifordulok önmagamból, és sajnos itt elveszítem minden emlékemet is. Nagyon sokszor migrénes fejfájással is küszködök. Régen volt olyan eset is hogy telefonáltam, boldog voltam, anyukámék beszéltek hozzám hogy mit vigyek a táborba, majd egyik pillanatról a másikra kiabáltam hogy hagyjanak békén elkezdtem sírni és a vérnyomásom is felment és én sem tudom hogy mitől. Sokszor szétkarmoltam a felkaromat ahogy összeszorítottam magam. Amikor ezek az emlékkiesések vannak olyankor általában barátomnak olyanokat írok hogy mintha én úgy vélném hogy minden ellenem van, és mindenki utál. Esetleg szóba jöhet más betegség is? kérlek szépen segítsetek!
2016. máj. 11. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Két külön kategória létezik, amit sokszor kevernek a köztudatban. Az egyik a tudathasadásos állapot, ami valóban emlékezetkieséssel jár.

A másik a disszociatív személyiségzavar, amikor az egyén lehasítja egyes személyiségrészeit, mindegyiknek külön jelleme, saját neve, élete van, és jellemzően "tudnak egymásról", kommunikálnak egymással (vagy a "fő személyiség" tud a többiekről, és bizonyos mértékig kontrollálni is képes őket).

Ha emlékezetkieséseid vannak, akkor az komolyabb problémára utal. Javaslom, hogy fordulj pszichiáterhez.

2016. máj. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Bevallom kicsit félek a következményektől de köszönöm. Megfogadom a tanácsod
2016. máj. 11. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!