Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás ellen van gyógyszer...

Szorongás ellen van gyógyszer vagy valami gyógymód? Gyógyszer alatt olyant értek, ami nem szedál le. (xanax pl kilőve)

Figyelt kérdés
Sajnos depressziós vagyok meg pánikbeteg, ezzel "nem is lenne baj", csak ez a rohadt szorongás ne lenne, ami a semmiből előjön és olyankor, amolyan "kalitkába" kerülök, ahonnan se ki se be. Ez ellen mit lehet tenni?

2016. máj. 12. 21:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a szorongás (+pánik, depresszió) elleni szer, még javaslat formában is feltétlen függ a paciens korától, nemétől, testi, lelki állapotától. Ugyanis mást ajánlanék egy 16 éves kamasznak, mást egy 30 körüli nőnek, és megint mést egy 70 éves alkoholistának. Persze tudom, hogy te tudod mindezt magadról, hisz mindennap látod magadat. De mi így látatlanba mit mondjunk? Fogyjál le? Hízzál meg? Fogjál magadnak nőt? Nos?
2016. máj. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem számítottam értelmes válaszra.

Bár megjegyzem van igazság abban, amit mondasz.

2016. máj. 12. 23:10
 3/17 ankap1975 ***** válasza:
47%

Pár antidepresszáns jó szorongás ellen, és nem szedál le. (pl. sertraline )


De persze a legjobb a szorongás okának megtalálása. A szorongás érzelem, ami gondolatokhoz kapcsolódik. (gondolatok váltják ki)

Fedezd fel mik ezek a gondolatok, és vizsgáld meg őket, mennyire racionálisak, túlzóak?

Ezt úgy hívják kognitív terápia.

2016. máj. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
Értelmesebb étrend, pl. paleo.
2016. jún. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2016. jún. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Xanax, frontin , stb... Ezek nyugtatók. Szorongásra hangulatjavítót , antidepresszánst adnak, ahogy előttem is írták, pl sertralin, vagy más SSRI. Kiegészítve terápiával viszonylag hamar rendberak egy jó szakember. Terápiával is foglalkozó pszichiátert keress fel.
2016. aug. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
4-es vagyok. Az én lelkiállapotom (aggódós, sírós, magába fordulós típus vagyok) nagyon sokat javult az étrendváltoztatástól, a családtagjaimon is ugyanezt látom. Nem muszáj hinni nekem, de másoknak is vannak ilyen tapasztalatai. Egy próbát szerintem mindenképpen megér, gyógyszerek helyett.
2016. aug. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Fejben dől el, hihetelennek tűnhet, de tapasztalatbòl írom. Stesszmentesítsd az életed, zárj ki minden olyan dolgot vagy személyt, ami negatív hatást vált ki belőled. Kezd el figyelni az életed szép dolgait egészséges gyermek, szülô, szép naplemente stb.Találj hobbit,amibkikapcsolja az agyad. Aludj eleget, étkezz egészségesen, mozogj, edz. Tűzz ki kis célokat, amelyek sikerélményeket okoznak. Egyszerűen dönstd el, hogy jòl vagy és nem zökkenthetnek ki. Esetleg citromfű tea.Ovatosan a pirulàkkal, nem az okot, hanem a tüneteket szüntetik meg. Olyan, mintha a fogorvoshoz nem mész el lyukas foggal, hanem fájdalomcsilkapítòkon élsz.. A lyuk nem tűnik el.. 😊 Azonban, ha nem vagy képes egyedül kezelni a helyzeted és gátolják az életed a tüneteid keress fel egy pszichologust. A gyògyszerekre könnyen rá lehet szokni, míg leszokni néha csak kínok között lehet. Jobbulást és sok sikert!:)
2016. aug. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem borderline személyiségzavarom van, aminek a depressiós és a szorongásos része nagyon erős/erős volt.

A szorongás teljesen kiütött/lebénított (nem tudtam megmozdulni és görcsrohamaim voltak, napi 3-6 órában). Ekkor a pszichiáterem felírt xanax sr 0.5-öt. Így mentem el nyaralni. Ezt a gyógyszert 1.5 hétig szedtem, mert teljesen kiütött és mellette voltak kisebb rohamaim. Majd elkezdődött a nagyon intenzív pszichoterápia és 3/4 év után, már kevésbé szorongok.

2016. aug. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Szia nekem a Citalopram 20 mg (Sandoz) vált be szorongásra, 4. éve szedem. Javította az életminőségemet, munkaképességemet.
2016. szept. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!