Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Napi másfél szem frontint...

Napi másfél szem frontint szedek, másfél éve! Hogy tudnék leszokni?

Figyelt kérdés
anno orvos irta fel nekem mert végelett egy ötéves kapcsolatomnak és is könyebb volt elviselni a helyzetet azota szedem és nembirok rola leszokni probáltam mar teákat minden fajtát ,de volt hogy két napig nemszedtem és szédültem meg izzadtam nagyon volt h munkahelyen napi polot kellett cserélnem mert ugy megizzadtam a honom alatt !:-(van már hogy egyre több kell h eltudjak aludni este 0,25 ösöm van .volt h 3 mat vettem be estére na attol elaludtam .háziorvos irja fel átmegyek és felirja nemkérdezi mért s hogy. régen 100 darabos elégvolt 3 honapig mostmeg kb másfél honap és megint iratnom kell !hogy lehet leszokni rola ?
2016. máj. 13. 11:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Akaraterővel, ennyi a megoldás.

Csökkentsd az adagot, vagy hagyd el azonnal.

2016. máj. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Csak morzsánként csökkentve tudod elhagyni. Pl. a 0,25-öst vágd négyfelé és először csak egynegyedet hagyj el, amíg ezt meg nem szokod. Jó pár hónapba beletelik, csak ezután kezdj el megint csökkenteni.
2016. máj. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nagy akarattal,elszántsággal,elhatározással. Semmiképpen sem szabad hirtelen abbahagyni,attól csak rosszul leszel. Mindig csak egy negyed tablettával csökkentsd az adagot,várj 1-2 hetet,míg újra csökkentesz. Időigényes folyamat ez,nem szabad meginogni. Sajnos ezek a szerek nagyon hamar hozzászokást okoznak,mêgis úgy írják fel az orvosok,mintha cukorka lenne,ês senki nem ellenőrzi,szükséges-e még a gyógyszer,csak felírják. Ha nem boldogulsz egyedül a leszokással,érdemes lehet felkeresned egy pszichiátert,aki segít neked ebben,mert a függőség egy dolog,de komoly mellékhatásokat okozhat hosszútávon. Sok sikert kívànok neked!
2016. máj. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Anno a heroint hagytam el egyik napról a másikra. Rengeteget szenvedtem, de megérte.

Az egyre kevesebb adaggal az a probléma, hogy nagyon könnyű visszalépni. Illetve sokáig ugyanúgy ott van az életedben, és elég 1 törés, jön vissza.

Amíg ha egyik napról a másikra dobod el, akkor az időtartam is redukálódik a legkisebbre, és nincs annyi buktató.

2016. máj. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A Frontin és a heroin azért nem teljesen ugyanaz. Igaz,a Frontin is drog,nagy mennyiségben és hosszútávon,de azért mégsem egy kategória szerintem.

Én úgy vélem,ha hirtelen haggya abba,a teste,és a pszichéje is produkálni fogja a megvonási tüneteket,ami piszkosul rossz érzés,és ilyenkor könnyű visszaesni,mert nem tudja másképp enyhíteni a tüneteket,csak ha egy újabb adagot vesz be,az elvonási tünetek felerősödnek,ha semmit nem szed be. Éppen ezért fontos a fokozatosság,hogy a szervezetét ne érje hirtelen sokk.

2016. máj. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azt még leírnám,hogy mire alapozom az előző hozzászólásom. Annak idején 6 évig szedtem Zoloftot,amit én is hirtelen akartam abbahagyni,egyik napról a másikra. Meg is tettem. Kb. 1 héttel később elkezdtem magam piszkosul rosszul érezni,hányingerem volt folyamatosan,hánytam,fájt a fejem,húzott a szemem,szédültem,ködös volt az agyam,olyan érzésem volt,mintha kívülről nézném az eseményeket,a világot magam körül. Másik oldalon pedig éppen azok a tüneteim erősödtek fel,amikre elkezdtem szedni a gyógyszert. Állandóan szorongtam,feszült és depressziós voltam. Nem tudtam aludni,pánikrohamaim voltak,meg dührohamok,öngyilkos gondolatok. De nem adtam fel,4 hónapig szenvedtem,de nagyon. Semmi erőm nem volt a végére,már alig éltem. És nekem akkor sikerült megszabadulnom ettől az egésztől,mikor elkezdtem fokozatosan csökkenteni a mennyiséget. Így fél év után tudtam letenni,úgy,hogy semmi panaszom nem volt a végére. Nekem így sikerült,hirtelen abbahagyással nem.
2016. máj. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én kb. 4 és fél éve orvosi felügyelet mellett fokozatosan tettem le a Frontint (napi 8-10 szem 0,25-öst szedtem). Pontosan nem emlékszem, de kb. 2-3 hónapig tartott. Ettől függetlenül is voltak elvonási tüneteim, de nem olyan durvák, mint pl. az előző hozzászólónak, és ezek is elég gyorsan elmúltak. Amúgy szerintem orvossal érdemes konzultálni, mielőtt saját magad próbálsz leszokni, legalábbis én így gondolom.
2016. máj. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tudod mi a különbség? :D

A heroinnál ezek a tünetek 100000000000000000000000000000000000000000^9999x durvábbak. Nem lehetetlen, csak akaraterő.

2016. máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha valaki már ilyen rutinos Zoloft szedő volt (6 év), hogy lehet annyi esze, hogy hirtelen teszi le?
2016. máj. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
16 éves voltam,és egy hirtelen ötlettől vezérelve,ismeretek hiányában úgy gondoltam,ez így megy,hogy csak nem veszem be többet...
2016. máj. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!