Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Medazepam altató vagy...

A Medazepam altató vagy szorongásoldó gyógyszer?

Figyelt kérdés

Átállított a kezelőorvosom Xanax tablettáról Medazepamra, 2x 10 mg, pár napja szedem, de folyton aludnék tőle. Ma még nem vettem be, nem merem. Extrém szorongásaim vannak, pánikrohamszerűek.

Azt szeretném kérdezni, hogy mennyiben más a hatásmechanizmusa ennek a gyógyszernek? Nem érzem jól tőle magam.



2016. máj. 15. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:

nem volt a gyógyszerekben egy kis cetli betegtájékoztató címmel?


[link]

2016. máj. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De volt. Csak nekem túl sokat nem mond, mert a Xanaxról is hasonló a tájékoztató, és mindenkinél másképp hat. Tapasztalatokra lennék kíváncsi, mert ha végigolvasnám minden sorát, még jobban pánikolnék a lehetséges mellékhatásoktól.
2016. máj. 15. 21:16
 3/8 A kérdező kommentje:
Másrészről: már kaptam olyan fájdalomcsillapítót is fejfájásra, aminek mellékhatása: " fejfájás". Szóval ezért kérdezek inkább, hátha valaki tapasztalatból többet tud mondani nekem.
2016. máj. 15. 21:17
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Nekem ez az adag nagyon soknak tűnik. Én a Rudotelt szedtem régen rendszeresen, illetve alkalomszerűen a mai napig. Ennek ugyanez a hatóanyaga. 10 mg-ot tartalmaz egy tabletta. Ebből naponta kétszer fél szem, vagy háromszor fél szem is nagyon hatásos. Ez egy kicsit görcsoldós hatású gyógyszer. Egyébként nagyon jó gyógyszer, de az adaggal lehet probléma nálad. A Xanaxból mennyit szedtél?
2016. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Xanaxból reggel: 0,5 mg, délben: 0,5 mg, este : 1 mg -t szedtem, de nem volt hatékony.
2016. máj. 15. 21:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól nem kell pánikolni, amit leírtak a betegtájékoztatóban. Ezek általában a jogászoknak szólnak, hogy ha véletlenül a páciens benne lenne abban az 1%-ban, akinél előjön x tünet, akkor ne lehessen a gyártót perelni. Ezért inkább leírnak mindent.
2016. máj. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Elég magas adagban szedted a Xanaxot. Én csak napi 1/2 szem 0,25-os Xanaxot szedek, és ha kell akkor reggel alkalmanként 1/2 szem Rudotelt. A Rudotel jobban oldja a feszültséget.
2016. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos, más így is csökkentett dózisban szedem. Kezelőorvosom a fokozatos csökkentést javasolta, de állapotom rosszabbodott. Így Ő döntött úgy, hogy gyógyszert érdemes lenne váltani. Mivel nem tudom, és nem ismerem ezeknek a gyógyszereknek a hatásmechanizmusát, így természetesen elfogadtam a javaslatát. De mivel nem jó a gyógyszer, nem érzem jól magam tőle, sőt, majdnemhogy nagyon rosszul is, de időpontom egy egész hónap múlva van hozzá. Nem tudok előbb menni, mert a doki be van táblázva. Ma reggel felhívtam, de azt mondta, " nyugalom, várni kell még, amíg átáll a szervezetem". De majdnem ugyanabba a gyógyszercsoportba tartozik, csak épp másként reagál a szervezetem. Alszom, és alszom, emellett teljesen agyhalottnak érzem magam, meg úgymond gyengének, még fizikailag is nehéz bármire rávennem magam... :((((
2016. máj. 17. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!