Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a legjobb szorongásoldó...

Melyik a legjobb szorongásoldó vagy hangulatjavitó gyógyszer?

Figyelt kérdés
Pszichiáteremmel keressük a számomra megfelelő gyógyszert, de még próbálkozunk mert egyik sem az igazi, most Abilify-t szedek előtte szedtem még egy másabb fajta szorongásoldót(sajnos a nevét már nem tudom), nem váltak be. Igazából van olyan ami egyénfüggetlenül is jó hirnévnek örvend?

2013. okt. 13. 18:06
 1/8 gömbicica ***** válasza:
36%

a legjobb orvosság TE MAGAD VAGY!!!

Tapasztalat!!!!!

Pszichiátriai gyógyszert nem javaslok!!!!

Jó hirnévnek örvendő gyógy (?) szer? ezeket sem(


Citromfü tea viszont jó szolgálatot tehet.Nem lórugás, nem hat fél óra alatt, de természetes!

2013. okt. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 schocko ***** válasza:
56%
Pálinka.
2013. okt. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
23%

Ugye tisztában vagy vele, hogy ezek a szerek kémiai függőséget alakítanak ki? És hogy a pszichiátered pénzt kap a gyógyszergyártótól, ha rászoktat téged?


[link]

2013. okt. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
54%
A szorongást nem lehet gyógyszerekkel megszüntetni, meggyógyítani, csak enyhítik a tüneteket, amelyek hosszútávon még tönkre is teszik az egészségedet, szerintem így nem kérdés, hogy ha lehet választani a gyógyszer és az öngyógyítás között, akkor mit választasz. A szorongás egy olyan berögzült belső betegség, amelyet te magad hoztál létre. Ha érdekel, hogy hogyan tudsz természetes úton meggyógyulni a saját elméd által, akkor írj privát üzenetet és elmondom, hogy nekem hogyan sikerült.
2013. okt. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%
néha szükséges a gyógyszer. mert csak az tud kilenditeni a mély pontból. utána jöhet a terápia.
2013. okt. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

A nyugtatokkal vigyazni kell, ket-negy het utan ra lehet szokni, es ezert nem is ajanlatos oket 2 hetnel tovabb szedni!!!

(foleg ha benzodiazepin csoportba tartoznak)

Mertekkel szedve, neha-neha napjan 1-1 szem a stesszes idoszakban sokat segit, es semmi gondot nem okoz, de folyamatosan szedve mar nem pont ez van..

A raszokas meg rengetegszer elvonasi tuneteket okoz hanem emelik a dozist...

elvonasi tunetek meg ; a panikroham, reszketes, felelem, ingerlekenyseg, almatlansag, hang es a feny zavaro lesz stb....

maga a pokol!! A gyogyszer az csak manko, de az igazi okot nem kezeli.

A te dontesed elfogadod-e a gyogyszert az orvostol, de tudd, hogy mellekhatasai is lehetnek, es az nem biztos h szuper erzes lesz neked.

Viszont ha el fogadod, akkor tudd, hogy majd egyszer mikor jobban leszel, akkor le kene tenni oket.(nem olyan egyszeru az sem)

Minden rajtad mulik, az is hogy, hogy erzed magad :)

2013. okt. 15. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

én szedegettem nyugtatót Rivotrilt, nekem az jött be a legjobban, de csak akkor ha rám tört a szorongás. Én nem szoktam rá. ott van a táskámban, és nem érzek késztetést hogy bevegyek. szerintem ezt lehet kordában tartani.


Szedtem antidepresszánst, különböző mellékhatásai voltak (nem jött meg a mensesem, valamelyiktől őrjitő gondoaltaim voltak, zavar szorongás, akkor valamelyiktől 0-ra redukálódott a szexuális vágyam, valamelyiktől a szivem dobogott be, valamelyiktől meg hipomániát kaptam)


Aztán irtak fel antipszichotikumot a mánia visszahúzására, attól meg olyan gátlástalan lettem, hogy semmi nem állitott meg (kb mint a kokain) és hatalmas önbizalmam lett, de legalább minden agyalásom elmúlt, és a fejemben tök nagy rendet tett. Kb mint egy sikeres öntudatos ember képét alkotta meg bennem. Az nagyon jó volt, de rájöttem ezt csak a szer csinálja velem, úgyhogy abbahagytam, és utána megint kissé zavaros, és depis lettem.


Utána adtak hangulatstabilizátort (ezt egyébként epilepsziára is adják) ez most úgy érzem bevált, elég kiegyensúlyozott vagyok tőle.


de ez csak az én esetem, nekem ez bejött, a többi meg úgy hatott rám. ez egyénenként teljesen változó!!! és hosszú lehet az út, mire kitapasztalják hogy mi jó az embernek.


a pszichiáterek se géniuszok,nem látnak belénk. elsőre nem lehet megmondani, hogy milyen gyógyszer fog bejönni.


és igen, a gyógyszer csak tűzoltás. nekem úgy fogalmazott a doki, hogy ez olyan mint a régi lottósorsolás. Felfokozott lelki állapotban olyanok vagyunk mint a pörgő golyók. A gyógyszer ezt lehiggasztja, és akkor válunk alkalmasak a terápiára, addig nem. Mert egy zavaros ember nem tud a gondolataiban turkálni, össze vissza csapong, mindent hibának, problémának érez, nem tud összefüggéseket találni. Egy jó pszichiáter nem töm gyógyszerrel, hanem amikor a golyók lementek, csökkenti, vagy abbahagyja a gyógyszert, és jöhet a terápia. Nyilván ez is betegség függő. vannak olyan betegségek, amiket egy életen át gyógyszerrel lehet kezelni, az állapotot fentartani. Bizonyos depressziók fajtája, bipoláris depó, vagy skizofrénia. de én nem tudom pontosan, ezt az orvosok jobban tudják. És itt azt is bele kell kalkulálni, hogy orvos és orvos között is óriási különbség van. Ahhoz hogy kilábalj, először keress egy igazán jó orvost.

2013. okt. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
40%
Ezeket az idióta,berögzült "tényeket" honnan veszik az emberek. Értem én,hogy szájról szájra terjednek a hírek, de ez a "rászoktatnak a gyógyszerekre" meg a "nem segítenek" kijelentések akkora baromságok.
2016. dec. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!