Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennek van valami köze az...

Ennek van valami köze az alkoholizmushoz?

Figyelt kérdés
Nem sajnáltatni szeretném magam illetve túl reagálni se.Egyszerűen csak tisztában lenni a dolgokkal.Tehát az utóbbi két hónapban egyszerűen minden rossz ami megtörténhetett velem meg is történt.Visszaszoktam a cigire de még az se oldotta fel a szorongást.Kb minden hétvégén hányásig iszom magam mert józanul szorongok és ideges vagyok.A dolog odáig fajult hogy naponta 2 pohár kevert töményet iszok.

2016. máj. 17. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
mi a kérdés?
2016. máj. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rászoksz, és nem tudsz létezni nélküle. Ez az alkoholizmus.
2016. máj. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen , leírtad hogy alkoholista vagy. Nincs kérdés.
2016. máj. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 UseYourBrain ***** válasza:

A függővé válás lépcsőfokai:


Korai szakasz:

Az alkohol kezdetben olyan, mint egy barát, aki segít megoldani a bajokat. Azután túl gyakran és túl sokat fordulnak ehhez a „baráthoz” és már-már problémát jelent megállni, abbahagyni az ivást. Ilyenkor nő a toleranciájuk az alkohollal szemben, így többet kell inniuk ahhoz, hogy ugyanazt a hatást elérjék. Ekkor elkezdenek titokban inni, kortyolgatni.



Közép szakasz:

A függőség egyre nő, ahogy az alkohol egyre jobban befolyásolja az egyén életét. Elhanyagolják a munkájukat, a hobbijukat, a többi elfoglaltságot és a környezetében élő embereket. Ebben a szakaszban már naponta isznak.


Előrehaladott szakasz:

A függőség akkor válik dominánssá, amikor az alkohol kezdi ellenőrizni az alkoholistát. Elveszítik az ambíciójukat, a felelősségüket és az érdeklődésüket a dolgok iránt. Meghatározatlan félelmeik vannak, nem bíznak az emberekben és kerülik is őket, mondhatni antiszociálissá válnak. Ettől kezdve inniuk kell ahhoz, hogy megelőzzék az elvonás tüneteit.

2016. máj. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 UseYourBrain ***** válasza:
A kérdésedben leírtakból szerintem te még a korai szakaszban vagy, ez nem azt jelenti, hogy még bőven van időd leszokni. Minél később annál nehezebb lesz.
2016. máj. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez egyenlőre nem alkoholizmus. De lehet belőle az. Valószínűleg fiatal vagy, mert felnőttek nem nagyon szokták leinni magukat minden hétvégén. Az alkoholizmus bonyolult dolog. Egy biztos, nem egészséges, amit csinálsz, de nem feltétlen az alkoholizmushoz vezető út.
2016. máj. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 UseYourBrain ***** válasza:
Napi 2 pohár tömény igenis alkoholizmus, hiszen a szorongás miatt teszi. (előző válaszolónak)
2016. máj. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7 Valószínűleg tudom mi az az alkoholizmus, Légyszi ne kelljen már bizonygatnom, van róla egy diplomám, plusz egész fiatalkoromban néztem, hogy milyen az. Nekem is volt olyan időszakom, mint a kérdezőnek és nem lettem alkoholista, sőt nagyjából 4 éve nem ittam egy kortyot sem.
2016. máj. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#1 az a kérdés hogy amit művelek éppen számít valami alkoholizmus félének mivel én nem vagyok otthon a témában ezért azok véleményét kérem ki akik jártasak benne.

Bár ahogy nézem a válaszokat csak a kezdeti stádiumot karcolgatom.

2016. máj. 18. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!