Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dr. Csernusról vélemények?...

Dr. Csernusról vélemények? Volt valaki nála személyesen?

Figyelt kérdés
2016. máj. 26. 00:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy jó segítő. Viszont valaki pont ennek az ellenkezőjét fogja állítani.

Mivel könnyen észreveszi az önbecsapást, helytelen gondolkodást, hazug kommunikációt és ezt őszintén, nem szépítve, nyersen visszajelzi a kliens felé, ezért könnyen megsértődhet, megbántódhat a kliens.

Fontos átgondolni: ő nem azért van, hogy "megsimogasson", hanem azért, hogy azonnal visszajelezze a helytelent és így segítsen.

Ha valaki megsértődik, nagyon finom kommunikációra vágyik és vállveregetésre, barátként szeretne vele beszélgetni, panaszkodni szeret, nem igazán akar változtatni, akkor ne menjen hozzá.

2016. máj. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ehm, "jó segítő", hát igen, kinek mit bír a lelke, na meg a gyomra.

"nem szépítve, nyersen visszajelzi a kliens felé, ezért könnyen megsértődhet, megbántódhat a kliens.

Fontos átgondolni: ő nem azért van, hogy "megsimogasson", hanem azért, hogy azonnal visszajelezze a helytelent és így segítsen. "

Az, hogy nyersen visszajelez a kliens felé, szerintem egy elég könnyed kifejezés erre az emberre és a módszereire. Én ismerek pszichológust aki megmondja, hogy mit gondol őszintén, amit én is nagyon szeretek, egy ismerősöm viszont pont emiatt nem jár hozzá. Nem tetszik neki a kritika, meg nem is igazán akar változtatni magán. Na mindegy.

Ne de az ő jóakaratú meg mondom a tutit beszélgetései kismiskák Csernuséhoz képest.

Nem érzem úgy, hogy a betegek ilyen szintű arcon csapása, majd megsértődése az önnön hibájukból fakadna.

Figyelj kérdező! Csernus egy bunkó paraszt. Ő nem mond segítőt, hanem a lehető legjobban megaláz, hogy köpni nyelni sem tudsz. Úgy viselkedik, mint aki mindent tud a világ működéséről. Lehet, hogy valakin ez segít, de a legtöbb embert ez nem előre hajtja, hanem vissza felé, akármennyire is nagy a hírneve a fent nevezettnek.

Én a helyedben, sőt senki helyében nem fizetnék azért, hogy valaki f*** módjára viselkedjen velem, mert nekem ettől nem lesz jobb. Ezt ingyen is megkaphatom, nem is értem miért fanyalodik valaki erre.

Na jó, persze, mint említettem néhány embernél ez valóban beválik, egy tanárom is nagy rajongója. Sokaktól halottam azt is, hogy vicces, de csak azért gondolják így, amit szintén ők mondtak, mert bunkó és mindent kimond. De tudod amikor egyszer volt "szerencsém" előadását is meghallgatni, majd elsüllyedtem a föld alá. Helyette, és nem csak én voltam így ezzel. Olyan szinten romba tudja dönteni az embert, hogy az hihetetlen. Egy szegény önként jelentkező egyén, aki azt hitte, hogy jó buli lesz, ha Csernus elemzi, nem hiszem hogy ugyan úgy távozott, mint ahogy jött. Szabályosan percek alatt szétcincálta őt. A közönség, meg csak lefagyva figyelt.

Persze ilyenkor mindig elmondja, hogy nyugodtan szólj, ha nem akarod folytatni, de a valóság az, hogy szó szerint letaglóz, nem mondhatod, hogy nem, mert lefagyaszt.

Szóval, kilehet próbálni, de én nem ajánlom. Igazán mély depresszióban még nem voltam, de rajtam nem az ilyen emberek képesek segíteni.

2016. máj. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Voltam előadásán gödöllőn és ott úgy megalázta az embereket hogy csak pislogtam. Pszichiáteremnek mondtam hogy durva a Csernus stílusa erre mondja dokim hogy igen nem mindenki bírja mert elég kegyetlen. Mondom neki hogy igen elviselhetetlen a csernus, doktornőm is egyet értett velem!!
2016. máj. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csernus drogosokkal kezdte, így megszokottá vált neki hogy meg kell alázni az embert hogy rájöjjön mit csinál, de ez nem mindenkinél működik, ő visszavezeti a problémát saját hibára minden áron, de valjuk be, vannak olyan esetek ahol ha az ember azt hallgatja hogy ez az ő hibája (pl bántalmazások, molesztálások) az csak még egy lökés a szakadék felé.

Szerintem jó a taktikája HA olyanokon alkalmazza akiknek tényleg ez kell hogy rájöjjenek hol a hiba.

2016. máj. 27. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valakiknek beválik, de valakiknek nem.

Tényleg van egy igen megosztó személyisége, igen megosztó terápiás hozzáállása.

Ráadásul, nagyon könnyen összeomolhat az ember egy-egy visszajelzése közben és még súlyosabb helyzetek is előfordulhatnak mind a hallgatóság, mind pedig az éppen "pellengérre" állított ember személyiségében.

Az is kérdéseket vet fel, mégis miért mennek az előadására is pl.?

Vannak, akik úgy érzik, segít és ez tényleg így is van.

Vannak, akiknek szüksége van egy tőlük dominánsabb segítőre. Ezeknek az embereknek is segíthet, de valaki "csak" vezetett fog maradni... ami az ő személyiségének egyáltalán nem biztos, hogy baj, mert ők ezt az állapotot preferálják.

Vannak önbecsapók, labilisak, követők, akik "birkamód" ülnek az előadásán és azért mennek el, mert ő egy médiaceleb. Ezek a követők aztán továbbadják a saját fontosságukat, mert egy "nagy " emberrel találkoztak és megmagyarázzák maguknak, hogy már ők is fontosak, az ő gondolatuk, mert egy nagy befolyásolással bírt ember közelébe kerültek és már saját maguk is a fontos tudás birtokába kerültek, amiket muszáj továbbadni ennek-annak, hogy érezzék, ők is valakik.

Vannak még más kategóriák is.

Mindenki ahhoz a segítőhöz megy el, annál az embernél marad, akit saját maga jónak tart, érzi közben a fejlődést.

Mindenki azt segítőt hagyja ott, akinél nem érez fejlődést.

Kérdés: önmagát akarja becsapni valaki vagy élvezi a megalázást / megalázottságot vagy ettől a médiacelebtől érzi jól magát és fontosnak érzi / érezteti magát vagy képes bármilyen helyzetben felépíteni magát, ha igen nyers igazságokkal, visszajelzésekkel találkozik és tud, képes fejlődni.

Egyáltalán nem veszélytelen, amit Csernus csinál.

Viszont az sem elhanyagolható, hogy tényleg vannak, akiket ő tud kihozni abból a biz. nagy gödörből vagy az ő meglátásaitól lettek boldogabbak, felszabadultabbak, egészségesebb személyiségűek.

Ha ez utóbbiban nincsenek önbecsapások, egóharcok, "birkaharcok", akkor az szerencsés is tud lenni.

Lehetne ezt Csernustól eltérően másképpen csinálni? Persze. Mindannyian másképpen teszünk valamit és elfogadunk hozzáállást vagy ellenkezünk valamivel.

De ő a Csernus és biz. dolgokat meg tud tenni, mert sok ember ezt hagyja.

Én azt mondom, ha valaki gyógyul tőle, fel tudja állítani az egészséges személyiségét (nem a vezetett vagy más hasonló személyiségét akarja erősíteni), fejlődik általa (és nem az egója) akkor érdemes tanulni tőle.

2016. máj. 27. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!