Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a helyes döntés ilyen...

Mi a helyes döntés ilyen helyzetben, pszichológus?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy szerelmes lettem a pszichológusomba. A pszichológusom nem betegként kezelt, hanem mintha a lelki társam lenne, mintha gyerekkorunk óta ismertük volna egymást. A terápia sikerrel járt, majdnem teljesen felépültem, talpra állított. Mostanra már a terápia utolsó fázisában vagyunk, a leválásnál/leszoktatásnál tartunk, de ez a személy másfél évig az életem része volt, talán szerelmes lettem.

Mit tegyek? Azonnal hagyjam ott és felejtsem el? Nem fordul át a terápia negatív irányba, ha tovább hitetem magam? Vagy inkább tudassam ezt az állapotot a pszichológusommal?

Történt már veletek ilyesmi?


2016. máj. 28. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem szokatlan jelenség a pszichológus-beteg kapcsolatban, gondolom megtanulták és tudják is kezelni. Én a helyedben elmondanám neki, főleg ha eddig őszinte voltál hozzá.
2016. máj. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez normális dolog, sok terápiás kapcsolatban előfordul.


"A pszichológusom nem betegként kezelt, hanem mintha a lelki társam lenne, mintha gyerekkorunk óta ismertük volna egymást." A pszichológusnak egyébként ez a dolga, mármint hogy megértsen és feltételek nélkül elfogadjon téged, és ezt éreztesse is veled. Ez teljesen normális, nem kezelt téged kitüntetett módon, konkrétan így kell kezelnie a betegeit.

2016. máj. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!