Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi fog velem...

Szlakai kérdése:

Szerintetek mi fog velem történni? Mi lenne a helyes döntés? Mire számíthatok a pszihologusnál?

Figyelt kérdés
Sziasztok!. Először is kérlek titeket ne kritizáljatok,ne ítéljetek el emiatt... 12 éves vagyok Csenge a nevem.. 6. osztályba járok és hát egy fiú miatt aki sokszor játszott velem átvert megalázott , elkezdtem magam vágdosni. Először csak ollóval nagyon halvány sebek lettek a kezemen vagy 3 darab... Barátnőim segitettek amit tudtak sőt még a fiú is elbeszelgetett velem hogy ez nem megoldas stb.. Osszejottunk aztan megint szakitottunk.. De mar komolyabb volt a dolog mivel pengével vágdostam magam.. Az osztályfőnök elbeszelgetett velünk mivel nem csak ém vágdostam magam az osztályba.. Oke... A többiek abba hagyták de én továbbra is folytattam.. Eleg volt egy rossz szó rögtön húztam a csíkot.. Van 3 tesóm ha egyikkel veszekedtem már rögtön csináltam... Teljesen megörültem.. Már 4 hónapja depressziós vagyok.. A hasamon a lában az egesz alkaromon a vállamnál mély és durva sebek vannak amit már pengével csináltam... A barátnőim segiteni akartak de nem hallgattam rájuk.. Rokonok is beszélgettek velem.. De semmi.. Egy nap az osztályfőnők kihiv beszelni... Elbeszelgettünk.. Ajánlott egy pszihologust.. Ahogy meghallottam egyből fel fordult a gyomrom.. És azt mondtam magam hogy inkább nem élnék... Rengeteget gondolkozom az öngyilkosságon.. Feketébe járok.. Minden este sírok és depis zenéket hallgatok mindennapom egyre rosszabb lesz.. Egyepkent anyával is beszeltem ő is adott sok tanácsog meg ugye elbeszelgetett velem ő is hogy ezt ne csináljam... De függő vagyok.. Egyszerűen nem bírnám ki ha egy nap nem vágdosnám magam... Ha elmegyek a pszihologushoz amitől nagyon tartok mi fog ott történni mire számíthatok?.. Mivel még kis korú vagyok anyukámmal kellesz bemennem.... KÉRLEK SEGÍTSETEK!!Szükségem van rátok!

2016. márc. 28. 22:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
11%
Meik pszichológushuz mesz mer van oan ameiknel beszarsz😂😂😂
2016. márc. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát azt még bem tudom de Edelénybe megyem.. De miért szarnék be?
2016. márc. 28. 22:12
 3/20 anonim ***** válasza:
ez most komoly?
2016. márc. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen komoly.
2016. márc. 28. 22:13
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Kérdéseket fog feltenni, és megpróbálja kideríteni tulajdonképpen mi is történt, milyen lelki trauma érhetett ami ide vezetett, valamint megpróbálja valahogy megállapítani azt, hogy nem-e vagy önmagadra veszélyes, mert ha igen, akkor teljesen másképp kell majd megpróbáljanak meg gyógyítani, mintha csak sima depresszióról lenne szó. Röviden, megpróbálja kideríteni mi vezetett oda hogy ilyet tegyél, és megpróbálja megtalálni a leg megfelelőbb módot arra, hogy ismét normális életet élhess majdan a gyógykezelés után.

De a legfőbb dolog, nem kell félned. Nem elítélni akar az orvos azért amit magaddal tettél, hanem feltárni az okokat és segíteni neked abban, hogy fel tudd dolgozni azt ami történt veled, majd rávezetni arra, hogy hogyan lépj ezen túl. Szóval bízz meg feltétel nélkül az orvosodban, ha kérdez válaszolj neki, ne mond olyat ami nem fedi a valóságot az érzéseiddel kapcsolatban, mert ezzel csak a gyógyulásod hátráltatod és azt, hogy segíthessenek neked a szüleid és az orvos akihez járni fogsz. Ők veled vannak, és a javadat szeretnék, azt hogy ismét egészséges légy, tehát ha kellemetlen lenne is bármikor a beszélgetés, csak az jusson eszedbe, hogy az még rosszabb lehet csak, ha nem hallgatsz rájuk és nem bízol meg bennük.

2016. márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarok teljesen (és indokolatlanul) bunkónak tűnni, segítek.


Anyukád, és az osztlyfőnököd is segíteni akar. Az osztályfőnököd ugye pszihológust ajánlott. Na az a pszihológus az anyukád legyen. Mert a szüleidnél jobban senki nem érthet meg, és senki nem tud jobban segíteni. Neked egy olyanra van szükséged aki szeret. És anyukád szeret. Még ha ordibál veled, akkor is. Hidd el, ő rá mindig számíthatsz. :)

2016. márc. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszas leírást. Nagyon hasznos volt a számomra!
2016. márc. 28. 22:16
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
6-os. Egyetértenék veled, de csak részben. Az ami ezzel a leánnyal történt azért kicsit neccesebb. Vannak erre szakosodott, ilyen problémákkal küzdő emberekkel évek óta foglalkozó terapeuták, akik ismerik ezeknek a gyermekeknek és hasonló problémákkal küzdő felnőtteknek a történeteit. Van rálátásuk azokra az emberi tragédiákra, hiszen néha évekig a család segítségére vannak, amikkel szembe kell nézniük. Az tévhitt, hogy csak gyógyszerekkel gyógyítanak, mert az csak egy része a dolognak. Mint ahogy az is igaz, hogy a szülőre, sőt sokszor az egész családra szükség van a gyógyuláshoz. De kell az terapeuta hogy a szülőket és a beteget is segítse. Persze tudom vannak sarlatánok, meg előfordul hogy tévednek is egy-egy esetben, de a legjobb esélye akkor van, ha olyan segíti a családját és őt is, akinek ez a hivatása. Sokkal többről van itt szó mint egyszerű depresszióról. Nem kezd el valaki csak hobbiból ártani magának, ennek komoly okai vannak, amit fel kell tárni, mert nem ő a felelős érte, de másképp nem tudja feldolgozni és akkor soha nem is gyógyulhat meg.
2016. márc. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Egyetlen dolgot kavaslok. Ha gyógyszert ír fel akkor menj el más dokihoz.
2016. márc. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológusnál legrosszabb esetben nem történik semmi-azaz nem fog használni.Ha meg rosszul érzed magad tőle, azt úgyis érzed, és nem mész többet.Jó esetben meg tud segíteni.És jobb lesz.Nincs igazán sok veszteni való.
2016. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!