Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sok mazochista van a Földön?...

Sok mazochista van a Földön? Ez gyógyítható? Nagyon súlyos betegség?

Figyelt kérdés

#betegség #beteg #mazochizmus #mentális beregség
2016. máj. 30. 20:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Az baj, ha szexuálisan is felizgat a bántalmazás, a megaláztatás?
2016. máj. 30. 20:22
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, amíg a párodat nem zavarja. Gyógyítani gondolom, hogy nehézkes.
2016. máj. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha valaki mazochista, önmagában még nem baj, csak ne tegyen kárt magában. Ha mindenképpen "muszáj" magának fájdalmat okoznia, akkor a lehető legveszélytelenebb módon tegye.


A mazochizmus szónak két jelentése van. Az egyik az általános értelemben vett mazochista, aki valamiért fájdalomra, szenvedésre vágyik. A másik a szexuális értelemben vett mazochista, vagyis az, akit szexuálisan felizgat a fájdalom és/vagy a megalázás. Közöttük van, aki csak akkor tud kielégülni, ha ezek megvannak, de van olyan is, aki normál párkapcsolatban is el tud menni.


Hogy mennyien vannak, nem tudom, de szerintem vannak azért bőven. Nem hinném, hogy gyógyítható, de, ha vigyázol magadra, akkor nincs semmi baj.

2016. máj. 31. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mazochizmus nem betegség, csak akkor, ha az illetőre nézve káros mértékű. Olyan emberből pedig nincs sok, akire konkrétan veszélyt jelent a saját mazochizmusa
2016. jún. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én szexuálisan mazochista vagyok és szadista is de azt csak nagyon kicsit...szval mértékkel 17/L
2016. júl. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
# 5 és ez miben nyilvánul meg?
2016. júl. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!