Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudom, hogy nem kéne, de...

Tudom, hogy nem kéne, de mégis sodródok a kudarc érzetével. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, jelenleg vizsgázom. Sajnos egy modulom sikertelen lett, ami miatt az egész eddigi jövőbeni elképzelésem felborult, mivel októberig várakoznom kell. Teljes kudarcként fogja fel az agyam; rengeteget tepertem a megoldásért, az embereket ez nem érdekelte. Kitűnő tanuló voltam, de úgy tűnik ez itt már nem számít. Jövő héten lesz a szóbelim, amire nagyon készülök de egyre fáradtabb és fáradtabb vagyok. Sokszor azt érzem, minthogyha lélekben teljesen depresszióssá tett volna ez az egész. Utóbbi egy hónapom katasztrofális volt lelkiekben.

Ráadásul ez a stressz kihat a párommal való kapcsolatomra is (akinek szintúgy stresszes az utóbbi idő), ami miatt gyakran dühös vagyok rá, esetleg elkerülöm az intim pillanatokat is…

Nem akarok megbántani senkit, de azt hiszem legfőképpen magamat nem.

Talán valamiféle jó tanácsra vagy bátorításra vágyakozom.... de azok nagyon jól jönnének.


2016. jún. 2. 09:49
 1/1 anonim ***** válasza:

"Sajnos egy modulom sikertelen lett, ami miatt az egész eddigi jövőbeni elképzelésem felborult, mivel októberig várakoznom kell. "


A fiatalok hajlamosak ilyen szélsőséges látásra,hogy ha valami nem jön úgy össze mint a nagy könyvben,akkor "az egész eddigi" elképzelése a jövőről felborult.


Elárulom neked,hogy 2 évet csúsztam az egyetemen (nem az elején,hanem befejezéssel), később egy tanfolyamot is szerettem volna még elvégezni,de mindig feladtam, vagy 5-6szor biztos beiratkoztam,de mindig abbahagytam. Huszas éveimben sokat voltam munkanélküli,nem találtam a helyem a képzettségemmel,sőt még pszichés gondjaim is voltak.


30 évesen belekezdtem egy 2éves másoddiplomába,el is végeztem, s ezzelmost van munkám. Igazából 30 éves koromkörülvolt egy szemléletváltásom, azóta rendbejött az életem. Attól hogy nehézségeim voltak egész huszas éveimben,még nem romlott el az egész életem!


Nagybátyám felesége 5 ször próbálkozott az orvosi egyetemre,mire felvették!

2016. jún. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!