Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki gyerekkorától...

Ha valaki gyerekkorától alkatilag túlérzékeny, szorongó és felnőtt korára csak rosszabb lesz, akkor még meg lehet erősödni, vagy gyógyszereken fogok élni?

Figyelt kérdés
26 évesen oda jutottam, hogy szerintem extrémen szorongok és pánikbeteg vagyok. Az életem átlagosan stresszes. Meg lehet erősödni, vagy szépen befarcolok olyan 35-40 évesen?
2016. jún. 3. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz. Igen gyógyszert kapsz de remélem nem egész életen át. De a másik, ha azoktól legalább tudsz normális életet élni ezek nélkül akkor melyik a jobb? Szenvedni vagy néhány tablettát bevenni és boldogabbnak lenni?

Én is elmentem orvoshoz. Ezt érzem én is. Nem lesz jobb, rosszabb lesz, kikészítesz mindenkit mert aki nincs benne nem érti meg, és nem is igazán tolerálja. Hiába kéred. Engem is leönzőznek pedig nem vagyok önző.... :/

2016. jún. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mintha magamat olvasnám... ugyanezeket érzem
2016. jún. 3. 11:07
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyszer szedtem már antidepit 3 honapig,de rosszabbul voltam es abbahagytam. Miutan letettem kitisztult a fejem es visszaallt az eredeti allapot, meg az is jobb volt. Tudom, hogy adnak mast, ha visszamegyek, de de nem akarok kiserleti nyul lenni. Alkalmi frontinnal oldom meg ugy ahogy a bajaimat,.de dolgozni nem tudok a panikrosszulletektol.... felek az antidepitol. Meg durvabb rosszulleteim voltak amig szedtem, mint siman... be se mernék szedni tobb ilyet
2016. jún. 3. 11:12
 4/11 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy ezt mond el az orvosodnak. Legyél őszinte. Mond el neki, hogy nem akarsz ilyet, mert félsz tőle, adjon más gyógyszert. A frontint én is szedem, felírták de tudom hogy hozzá fogok szokni és gáz lesz belőle. De ha segít? :(


Teljesen egy cipőben járunk csak én 2 évvel fiatalabb vagyok nálad. Megértelek, hidd el. Évekig ódzkodtam azért, amiért te. Bár én a nyugtatótól. Most antidepit szedek első nap majdnem padlót fogtam annyira levitte az amúgy is átlagosan alacsony vérnyomásom. De már nincs más út, és kibukás lesz a vége vagy öngyilkosság. Ez sajnos betegség. Nem múlik el, nem lehet szugerálni hogy legyen jobb. Kezelni kell.


Ezt javaslom, hogy mond el hogy ne antidepit írjon mert ha már eleve félsz tőle az már nem jó. (Bár én ezektől a frontin féle nyugtatótól féltem de az orvosom megnyugtatott hogy hatásos.)

2016. jún. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pszichológusnál voltál?
2016. jún. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pszichiátria. De ott is azért beszélgetnek veled. Nincs pénzem terápiára sajnos.


Az orvosnak el lehet mondani ezeket mind. Meghallgat és ha jó, akkor úgy adja a gyógyszert. :)


Egy próbát megér a dolog nem?


A függőségekről meg majd leszed a kezelés végén ;)

2016. jún. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy betegség. Sokáig nem akartam amúgy belátni, mindig kerestem a kibúvókat, hogy hogy tudom magamat legyőzni, de nem megy.... meg makacs is vagyok. Szerencsére nagyon jó párom van, nagyon szeret és támogat. Ha ő nem lenne szerintem már vagy halott, vagy elmegyógy lakója lennék. Csak így nem merek se szülni, se semmi.... ilyen állapotban, ilyen életfelfogással..
2016. jún. 3. 11:27
 8/11 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy van melletted valaki az már sokat segít :-)


Igen mintha a saját felfogásom olvasnám. Évekig nem foglalkoztam vele. De már nincs jó csak rossz, eddig voltak jó hónapok és rosszak, de csak rossz van most.

2016. jún. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lilcsi, szeded a felírt gyógyszereket? mit szedsz, és mióta?
2016. jún. 3. 11:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Pedig a pszichológus az egyetlen igazán hatékony megoldás. Tapasztalat.
2016. jún. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!