Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az igaz hogy a brintellix és...

Az igaz hogy a brintellix és más antidepresszánsok megölik az érzelmeket?

Figyelt kérdés

Én már fél éve szedek antidepresszánst brintellixet és azóta nem tudok sírni (talán kétszer ha sírtam fél éven keresztül) azelőtt kétnaponta tudtam sírni. Néha nagyon boldog voltam mielőtt szedtem, máskor rosszkedvű stb azóta meg elszürkültem teljesen. Olyan egykedvű vagyok, nem unatkozok de valahogy ha jó történik velem elfogadom, ha rossz az se érdekel.Olyan közepesen érzek mindent. Mosolygok sokszor de annyira nem érzem át hanem csak az illem kedvéért. Nehezen akadok ki bármin is, nem kapom fel a vizet hirtelen. Ha bántanak lepereg rólam. De viszont a hobbim során (versírás) nem érzem azt a nagy szenvedélyt mint azelőtt. Sőt mivel nincs rossz kedvem így írni se tudok már jó verseket.


Pszichiáteremnek mondtam ezeket szerinte az antidepresszáns beállít egy jó közepes érzelmi állapotot és azért van. Nem tudom de ez rossz valahogy nekem hogy ilyen átlagos érzéseim vannak nem nagy kilengésekkel. Ezt más tapasztalta már antidepresszánsnál?



2016. jún. 6. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek tompító mérgek mellékhatásokkal szervek roncsolását is okozzák . Két jóismerősöm szedte , az elvonási tüneteik a legrosszabbak . Felesleges megvenni , hatástalan vegyszerek .
2016. jún. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 homo ludensz ***** válasza:
93%

Az biztos hogy jó verseket csak kibillent lélekkel lehet írni. Ahogyan futólag áttanulmányoztam nagy költőink életének alakulását és most nagyon általánosítok,nem volt az életútjuk egy diadalmenet.

Azt viszont neked kell eldönteni hogy neked mi ér többet. A közepes érzelmi állapot vagy az érzékeny de labilis "önmagad". Az utóbbi az alkotó az előbbi az elviselő.

2016. jún. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az első fröcsögésétől most tekintsünk el.

A gyógyszer hatását jól leírtad, pontosan erről van szó. Az érzelmeknél "alul-felül" vág. Csak alul kéne, az már csak mellékhatás, hogy vele együtt felül is. Én ettől függetlenül nem élem ezt meg nagy problémának. Nem olyan nagy baj, ha az ember nem szorong 7/24-ben, meg nem sír 2 naponta. Ez egy kiegyensúlyozott állapot, sokan gyárilag is ilyenek.

2016. jún. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pedig szerintem jó érzés megélni az érzelmeinket. Én pont ezért hagytam abba. Szeretek örülni,szeretek élni..meghalt a legkedvesebb ember akit szerettem és nem tudtam elsiratni,mert tele voltam Brintellixel. Mikor abbahagytam a szedését rá 2 hétre jött vissza az érzés,h Ő már nincs. Így tudtam meggyászolni...jóval később. Kellenek az érzelmek...
2020. jún. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!