Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Apukám pár hónapja meghalt,...

Apukám pár hónapja meghalt, mégis elég gyakran álmomban lejátszódik az, hogy még él, de tudjuk hogy meg fog halni. Még mindig nem fogtam fel, hogy meghalt, mit tegyek hogy az álmaim megszűnjenek erről?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 11. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Apum két éve halt meg, nekem is voltak ilyen álmaim, anyum irigyelt érte, hogy apával álmodom, és mondtam, hogy nem olyan jó poén arra kelni, hogy őt keresed. Volt, amikor azt álmodtam, hogy meg tudom menteni, de nem találtam. Aztán ritkultak az álmok. Mostmár ritkán jönnek elő, de olyankor megviselnek. Ezen az idő segít majd, addig próbáld meg a jó oldalát felfogni. Úgy gondolom, ilyenkor mindig meglátogat, és így közli, hogy mellettem van akkor is, ha már minden remény elveszett.
2010. ápr. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is: részvétem

Válasz: Hogy megszűnjenek, semmit nem tudsz tenni. Nekem is van egy visszatérő álmom, egyolyan emberrel szoktam álmodni, aki bár él, de elég ritkán látom, és ha nem ezt álmodom, hanem épp valami mást(mert éjszaka többször is fölriadok, és ezt kb. fél 3-kor szoktam..megnéztem:D), akkor is álmomba mindig félek, hogy valami történik vele, vagy nem tudom normálisan leírni...........

A másik, amiben én nem hiszek esetleg az lehet, hogy eljön hozzád "meglátogatni".

2010. ápr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem is anyukám mondja, hogy ő nem szokott vele álmodni, és kérdezget hogy mit álmodok vele. De akármennyire is örülhetnék hogy legalább ott látom őt, inkább megijeszt, hirtelen halt meg, nem tudtuk előre hogy mi lesz... De néha ha belegondolok az álmomban, nem tudnám úgy álmodni a dolgokat hogy ő már nincs.
2010. ápr. 11. 20:49
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Velem is volt ilyen elég gyakran. Én minden éjjel vele álmodtam, hogy nincs semmi baj és velem van. De nálam is ritkultak ezek az álmok. Az idő tényleg segít valamit, de a mai napig ha rá gondolok vagy éppen szóba kerül, nagyon szomorú leszek. Egy ilyen dolgot szerintem nem lehet soha feldolgozni. Max. ritkábban fog eszedbe jutni...
2010. ápr. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én még kb fel se dolgoztam, mikor meghalt, persze sírtam, de azután társaságban mintha elfelejtettem volna, tudtam hogy neki már jobb, nekünk viszont az életnek mennie kell tovább, de mindig megijedek ha eszembe jut hogy már nem jön haza.
2010. ápr. 11. 20:54
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Nekem két éve halt meg az apukám és még ma is sokszor álmodom vele, de az álmaimban semmi baja sincs és mindig jól érezzük magunkat, sokat nevetünk stb. Így legalább azt érzem, hogy a közelemben van, bár nem vagyok hívő, így a Mennyországban sem hiszek, de mégis érzem a jelenlétét.


Amúgy szerintem attól is függ, hogy hogyan halt meg (az én apukám pl. teljesen váratlanul).

2010. ápr. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

őszinte részvétel!

nekem anyukám halt meg, és sokáig magam okolom miatta(még mai napig is)

de ahogy kezdtem felfogni hogy mi történt annál ritkábban tűntek fel ezek az álmok. ma már bő 2 éve nincs velünk, és néha azért gondolok rá.

2010. ápr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!