Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok megbeszélni a...

Miért nem tudok megbeszélni a párommal semmit? Mi állhat a háttérben? És én mit tehetek?

Figyelt kérdés

Évek óta együtt vagyunk, de egyre jobban megkeseríti a kapcsolatunkat, hogy semmit nem tudok megbeszélni vele, nem beszél az érzéseiről. Ha bármi probléma van, mindig én vagyok az aki kezdeményezi, hogy beszéljük át a dolgokat. Nyugodt vagyok végig, de amikor már meghallja tőlem, hogy "szívem, tudnánk beszélni egy kicsit?" már akkor elkezd grimaszolni és húzni a száját, de van hogy nem is figyel rám, csak annyit mondd hogy "mondjad", de tovább játszik a számítógépen vagy nézi a tv-t.

Amíg elmondom, hogy mi a baj akkor nem szól semmit szinte csak bólogat, mintha csak gyorsan túl akarna esni a dolgon. Én azt hiszem hogy megbeszéltük, de aztán pár perc múlva utánam szól valamit, mire én visszamegyek és reagálok, de akkor ő megint nem mondd semmit, csak hogy hagyjam békén. Nem néz a szemembe, vagy másfele néz mintha untatnám vagy becsukja a szemeit.

Persze a probléma nem oldódik meg, mert benne továbbra is ott van a tüske, és ez gyűlik-gyűlik mígnem bombaként robban és akkor (pl amikor sörözésből jön haza) kiabálva, sírva mindent rámzúdít. Ilyen kitörésekkor van hogy a 2-3 évvel ezelőtti dolgokat is felhozza, amiket már "átbeszéltünk" (vagyis inkább csak én). Én persze nem tudom hogy ezek a tüskék benne vannak, mert amikor megbeszélném vele, akkor úgy reagál ahogy fentebb írtam - "minden oké, nincs semmi, lépjünk tovább, pont".

Amikor ezt elmondtam neki is, akkor is csak hárított, nem lehetett vele beszélni erről, mert nem mondott semmit, csak annyit jegyzett meg a "hátam mögött", hogy én önző vagyok, csak magammal törődök.


Nem tudom hogy van-e ennek köze hozzá, de elég zűrös múltja volt. Az anyja férje meghalt és a párom egy másik férfitól született, késői gyerekként. Az apja ivott, majd elhagyta őket (vagy inkább elzavarták), így a párom az anyjával kettesben nőtt fel. De az anyja is ilyen egyébként, nem tud hatni a páromra, csak érzelmi zsarolással, sírással, önsajnáltatással. Ha a párom bunkó vele, akkor is csak nevet rajta, mintha egy jó viccet mondott volna. Nem nagyon beszél semmiről az időjáráson meg a tyúkjain kívül.


Mint kívülállók, ti hogy látjátok ezt a dolgot? Megoldódhat valaha is ez a probléma?


2016. jún. 7. 09:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a férfiak 99%-a ilyen ebből a szempontból. Nem szeretnek lelkizni. Általában a szelídebbek elalszanak, míg az asszony sorolja a sérelmeit, gondjait. Meg lehet próbálni tőmondatokban közölni, addig általában figyelnek, és talán hat is. Ezt nézd meg, nagyon jó:

A férfi agy a női agy

https://www.youtube.com/watch?v=K9yXyy5FNRM

2016. jún. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az enyem is ilyen volt. 6 evig voltunk egyutt. Aztan tegnap meguntam, osszepakoltam es eljottem.

Az ugy nem megy h te adsz 90%-ot o meg 10-et, akarmilyen is volt a multja.

2016. jún. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csak simán megszokta a kapcsolatotokat. Alapvetően nem az álmaid pasijával élsz együtt, és szerintem minden nő megérdemli a tiszteletet. Ha így bánik veled, akkor inkább hagyd a francba.
2016. jún. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!