Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka annak, ha...

Mi lehet az oka annak, ha valaki itt tart az életben 20 éves létére? Valami felderítetlen mentális betegség állhat a háttérben?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok lassan és fogalmam sincs a jövőmet illetően hogy mi lesz. Tovább nem tanultam egyelőre érettségi után, mert fogalmam sincs mi a nekem való, hogy mit akarnék egyáltalán. Nyelvvizsgám még nincs, majd angolból talán lesz. De ha valami új helyre kell menni, újfajta helyzetbe kerülök, mint egy vizsga például vagy beiratkozás valahova, bennem van egy aggodalom hogy nem csinálok-e valamit rosszul, meg fogom-e találni hogy hova kell menni, nem fog-e senki hülyének nézni valamiért. Mindezek miatt elég sötéten látom a jövőmet, alig fogom tudni így eltartani magamat.

Pedig általános iskola alsós koromban az anyámék még tiszta okosnak láttak, akinek később jó jövője lehet mert jól tanul meg minden. Még az első két évfolyamban a többieknél hamarabb megtanultam olvasni, írni, számolni is, az átlagnál jobban mentek nekem ezek. Aztán most meg itt tartok, hiába tanultam akkor jól, később lemaradtam a többiektől és akiknek nálam egykor jóval rosszabbul ment az iskola, azok előrébb tartanak már az életben mint én. Szóval nem tudom hol csúszhattam el ennyire.

A másik aggasztó dolog meg hogy képtelen vagyok kialakítani emberi kapcsolatokat, nincs semmi közös téma a többséggel és már ránézésre ellenszenves vagyok az emberek nagy részének.

Nem lehet az, hogy autista vagyok? Ha nem akkor mi lehet a baj?


2016. jan. 12. 09:33
 1/1 anonim ***** válasza:
79%

Nem vagy ezzel egyedül. 20 évesen én sem tudtam még, hogy mi legyek. El kezdtem dolgozni, ami adódott éppen. Aztán alakult a munka is, jöttek a lehetőségek, én meg éltem velük. Közben tovább is tanultam, mert pár év múlva rájöttem, hogy mit szeretnék tanulni.

Az meg teljesen természetes, hogy új helyzetben az ember izgul, ezzel sem vagy egyedül, nagyon sokan vannak még így, mint te.

Nem hiszem, hogy autista vagy. Gondolom, a kishitűséged és a borúlátásod akadályoz a kapcsolatok kialakításában is.

Egyébként mit csinálsz? Dolgozol? Mert akár suli, akár munka, azért az ember körül van egy közösség, ahol van lehetősége barátokra szert tenni.

2016. jan. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!