Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudható, hogy egy...

Honnan tudható, hogy egy pszichológus valóban segíteni akar-e, vagy csak a pénz kell neki?

Figyelt kérdés
2016. jún. 10. 18:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy honnan tudható, hogy egy asztalos valóban bútort akar készíteni, vagy csak a pénz kell neki?

Nem puszta emberbaráti szeretetből segít, hanem mert az a munkája, amihez hozzátartozik az is, hogy fizetést kap érte.

2016. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ja, csak az a különbség, hogy egy asztalos


1. Kézzelfogható eredménnyel járó munkát végez (aminek az eredménye mondjuk az asztal)


2. Egyszeri megbízatásért dolgozik, nem pedig egy hosszú időszakon keresztül fizetsz neki azért, hogy szép lassan formáljon valamit, amiből egy nap talán asztal lesz.


Ezek szerintem meglehetősen lényeges különbségek. A kérdés azért vetődött fel, mert a pszichológus munkájának nincs kézzel fogható eredménye, legalábbis nem a terápia első felében, és mivel ő annál több pénzt kap, minél tovább látogatod, így felmerül a kérdés, hogy tulajdonképpen nem érdeke-e az, hogy minél tovább elhúzza a folyamatot.

2016. jún. 10. 19:59
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet érezni, hogy használ-e, 1-2-3 hónap alatt is, szerintem.
2016. jún. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Tök egyszerű. Ha elmész hozzá, akkor mindig ott vár a megbeszélt időpontban, nem nagyon csúszik a kezdéssel és nem telefonálgat, beszélget másokkal és csinál mást miközben veled kéne foglalkoznia.


Ha leszarja, hogy ott vagy és közben telefonálgat, illetve teát főzőcskézik, akkor valszeg a pénz miatt foglalkozik veled... és igen, már 2-3 hónap után érezni kellene a változást. Sőt, ha olyan jellegű terápiát alkalmaz, akkor már pár hét után.

2016. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akihez jártam, az tényleg főzött teát mindig az elején és kérdezte, hogy kérek-e én is... eléggé zavart is, hogy elmegy ezzel 5 perc, miközben 13.000-es tarifával dolgozik. Most mondhatjátok, hogy jó hülye vagyok, miért jártam akkor hozzá - nos, azért, mert aki ajánlotta, az viszont olyan volt, akiben feltétlenül megbízok, és a rendelőik között valamiféle szerződéses viszony volt. Én nem állítom, hogy rossz a módszere, de mindenesetre magamon nem éreztem, hogy működött volna. Nagyrészt hagyta, hogy beszéljek, és alig reagált.
2016. jún. 10. 21:30
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Tőled akkor legalább megkérdezte. Tőlem még azt sem.


Nálam akkor telt be egyszer a pohár, amikor odamentem a megbeszélt időre és nem volt ott senki. Vártam rá fél órát, mindkét telefonja ki volt kapcsolva és eljöttem. Persze aztán hívott és sűrű elnézéseket kért, aztán mehettem hozzá szombaton.


Akkor úgy voltam vele, hogy adok neki még egy esélyt. Ezt az esélyt most játszotta el áprilisban, amikor direkt az ő kedvéért léptem le előbb a munkahelyemről (én rohadtul nem akartam azt az időpontot), hogy fél négyre odaérjek hozzá. Aztán amikor bementem hozzá, közölte, hogy csúszásban van és biztos nem tud aznap fogadni, hívjam fel másnap, hogy mikor tudnék menni (persze aki előttem volt, az bent ült, aki pedig utánam jött volna, az is időben mehetett). Na itt mondtam azt, hogy lol, soha többet.


Azóta sem keresett, hogy mi van velem... Na ebből is látszik, hogy a pénzre hajtott, nem érdekelte a segítség. Vagy csak ő is utált, mint a többi ember. Fene tudja.

2016. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ez, amit írsz, nagyon gáz, és szerintem baromi szakmaiatlan. Ilyenért szerintem akár el is jelenthetnéd.


Az enyém szakszerű volt, meg minden, meg megvolt a rendes kerete az egésznek, csak épp nem éreztem hatékonynak. Valamint, ettől nem függetlenül, nem igazán éreztem, hogy tényleg érdekelném, kicsit flegmának éreztem. Úgy tűnt, mintha ez neki valami közepesen érdekes kuriózum lenne, mint amikor egy furcsa filmet látsz a tévében. Nem volt túl aktív. Mindenesetre úgy éreztem, túl sokat kér el.

2016. jún. 10. 23:36
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés. Én nem jártam ilyen helyekre, de szerintem nagyon ember függő dolog is meg szinpátia, gondolom. Biztos vagyok benne hogy aki magánpraxist nyit az elsősorban meg akar belőle gazdagodni nem csak éldegélni, egy kórház vagy rendelő gondolom nem fizet annyit, stb. Csak hát ez Magyarország és elfelejtik, hogy sokan nem tehetik meg az "olcsó" 7000 ft-os "1" órás ami 45 perces üléseket. Számomra vicc az egész, hogy ott ketyeg egy óra köztetek, miközben mondjuk pont arról beszélsz hogy megölnéd magad legszívesebben... pl, és ő meg néha rápillant az ketyegő kütyüjére? lol, értitek? Ezért fizetni? Lehet telibe sz.arja, ha kinyírod magad, vagyi hát inkább ne tedd ha tudsz ülésekért neki fizetni ezért aterápiádat is szépen kitolja majd 1, 2 évre :) hmmm! tök cuki dolog.
2016. jún. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8: Ez amit leírtál pont megtörtént velem az egyik alkalommal. Volt már két kísérletem (bár egyikkel sem kerültem kórházba, mert nem tudott róla senki) és elmeséltem neki. Lejárt az idő, gyakorlatilag kitolt az ajtón, hogy jönnie kell a következőnek és annyit mondott, hogy "XY ne csináljon butaságot, viszlát.".


Aztán nekem is előadta, hogy ő nem a pénzért csinálja, hanem mert szereti ezt a szakmát, de azért megemelte januárban a díját 8.000-re. Kétszínű egy nőszemély volt, a vicc pedig az, hogy országos szinten elismert "szakember".

2016. jún. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nah az elismert szak? vagy inkább xaremberekeől no comment! Csernus meg társai, kicsit sem stárolt pénzsóvár had ne mondjam micsodák.... Felkapott pszichológushoz nem szabad elmenni, szerintem a tb-sek közt derül ki, ki az aki tisztességes és szívből, lélekből teszi amit és nem egy kiégett pénzlehúzó b.u.zirudi
2016. jún. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!