Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudható, hogy egy...

Honnan tudható, hogy egy pszichológus valóban segíteni akar-e, vagy csak a pénz kell neki?

Figyelt kérdés
2016. jún. 10. 18:52
1 2
 11/15 anonim válasza:
Ez az asztalos analógia valóban nem jó. Kicsit inkább olyan, mint a vezetésoktatók. Azok is szeretnék, ha lenne jogsid, de azt is szeretnék, ha azért vennél tőlük sok órát. Viszont ott nem az életed a tét :/ bár 60 óra körül már az öngyilkosság gondolata kerülget ott is...
2016. jún. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, a terápia egyik lényeges eleme, hogy el tudd fogadni, amit a terapeuta nyújt neked. Például a teát. Hidd el, ennek szakmailag is lehet KOMOLY jelentősége. Mert ha még azt sem tudod elfogadni, akkor hogyan lennél képes a megértést, támogatást, visszajelzéseket, stb.-t elfogadni, amit szintén nyújtani próbál?

A terápia NEM attól működik, hogy beszélgettek, hanem a kapcsolattól, ami kialakul a páciens és a terapeuta között. Ha ez a kapcsolat nem épül ki, akkor a terápia sem működik. Ez pedig hosszú időbe telhet. Olvastam egy tanulmányt, hogy felmérések szerint a terápiás kötődés sokkal fontosabb tényező, mint a terapeuta személye, a páciens elköteleződése, vagy a terápiás módszer.

A tea pedig része (lett volna) egy olyan kapcsolat kialakításának, amiben kapsz valamit és jó szívvel elfogadod.


A pszichológus sem tud ám mindenkinek segíteni, csak annak, aki képes elfogadni azt, amit nyújt! Ismerek olyan kiváló terapeutát, aki 10-ból 9 páciensével csodákat tesz, de a tizedikkel egyszerűen nem boldogul.

2016. jún. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ja és a terápia így működik - jól -, hogy te beszélsz szabadon, és a terapeuta csak NÉHA reagál. Az én terápiám pontosan ugyanígy működött, és 180 fokos fordulatot vett az életem.
2016. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Tudod, a terápia egyik lényeges eleme, hogy el tudd fogadni, amit a terapeuta nyújt neked. Például a teát. Hidd el, ennek szakmailag is lehet KOMOLY jelentősége."


Igen, pontosan az ilyen dolgok miatt vagyok nagyon óvatos abban, hogy ítéletet alkossak a terapeutáról, mert elfogadom, hogy van egy csomó dolog, aminek én, hozzá nem értő lévén, nem tudom, mi a jelentősége, vagy nem tudom, hogy kell megítélni. Ezért írtam, hogy inkább eloszlattam magamban ezeket a kételyeket, és bíztam az általam ismert orvos véleményében, aki ajánlotta. Egyébként általában elfogadtam a teát.



"A terápia NEM attól működik, hogy beszélgettek, hanem a kapcsolattól, ami kialakul a páciens és a terapeuta között. Ha ez a kapcsolat nem épül ki, akkor a terápia sem működik. Ez pedig hosszú időbe telhet. Olvastam egy tanulmányt, hogy felmérések szerint a terápiás kötődés sokkal fontosabb tényező, mint a terapeuta személye, a páciens elköteleződése, vagy a terápiás módszer."


Nézd, én megértem, hogy egy terápiának sok eleme van, de én úgy érzem, hogy rajtam az segít, ha szisztematikusan feltérképezi a helytelen gondolataimat és együtt megvitatjuk őket. Ha megérti a gondolkodásomat, kiigazítja a tévhiteimet, elmondja, hogy mit lenne érdemes másképp csinálnom, ahhoz hogy változzon a helyzet, és objektív visszajelzést nyújt. Az, hogy csak kibeszélem magamból a dolgokat, nekem önmagában még nem segített. Ennyi erővel egy baráti kapcsolat is lehetne terápia, vagy az is, elmondhatnám a kutyámnak is. Ezenkívül azt is megfigyeltem, hogy egy idő után kifejezetten káros, ha minden problémámmal szakemberhez szaladok, mert így nem tanulok bele az önálló problémamegoldásba. Egy idő után azt vettem észre magamon, hogy már csak rutinból járok, elmondom a dolgaimat, meghallgatja, és semmi nem változik. És, hangsúlyozom, otthagyok közben egy csomó pénzt. Vagyis pont az ellenkezőjét tapasztaltam annak, mint amiről te beszélsz. Szerinted elég csak a kapcsolat, én pedig azt mondom, hogy pont nem, sőt el is lustít, ha hozzászokok, hogy semmit nem csinálok azontúl, hogy mindig elmesélem, mi volt velem.



Elég sokáig jártam hozzá, vagy másfél évig. Megadtam neki az esélyt. Nem jött be.

2016. jún. 12. 00:38
 15/15 anonim válasza:
24%
Szerintem maga a pszihológus mint szaktudomány egy nagy rakás sz.r. Öcsémnek is kellett pszihológus és úgy verte át őket ahogy az meg van írva. Nem minden a tanultság. Akivel nem esik meg az adott dolog az hiába is ad tanácsot, ha tanulta ha nem.
2016. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!