Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha lassan hat éve a napjaim...

Ha lassan hat éve a napjaim 40%ban arra gondolok, hogyan vessek véget az életemnek az rákenhető arra, hogy depressziós vagyok, vagy ennél valami több van a dolog mögött?

Figyelt kérdés
(Ha gúnyolódni vagy beszólni akarsz a kérdésem miatt, akkor azt tartsd meg... eleget szenvedek azért, mert élek)

2016. jún. 12. 04:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ . A depressziót valami kiváltja ami nem oldódik meg az életedben, mi az a valami ? Ha ez a valami nem lenne jelen és megszűnne akkor valószínű nem agyalnál ezen .
2016. jún. 12. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*** valami ami nem oldódik
2016. jún. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én a napom 90%ában gondolok erre, kezeltek is krónikus depresszióval, de sikertelenül... ugyanolyan negatívnak és szarnak látom az életet mint egész életemben és ezen semmiféle gyógyszer nem változtat, értelmesebb ismersőem azzal nyugtattak, hogy a világ tényleg negatív, nem én vagyok bolond... háborúk, betegségek és fájdalom a testem minden pontján... utálok mindent, a bűzt, a mocskot, zajokat, a legtöbb embert... beteg is vagyok, semmi értelme élni sztem
2016. jún. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rákenhető, de egészen biztosan több van mögötte, hiszen a depresszió egy tünet, ami valami miatt kialakul.

És még ha tudod is az okot, attól nem fog semmi változni. Kezelni is kellene. Ezért célszerű depresszióval felkeresni egy JÓ szakembert.

Mert ha tudod, hogy perforáló vakbélgyulladás miatt haldokolsz, akkor sem hiszem, hogy beletörődnél, hogy tudod, hogy mi a bajod, hanem segítséget kérnél, hogy meggyógyulj.

2016. jún. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3 éve elmentem magamtól elmentem, mivel megpróbáltam véget vetni az életemnek, de semmibe nem tudtak segíteni. Be akartak fektetni a pszichiátriai osztályra, gyógyszereztek... végül semmi nem változott. Jelenleg dolgozok ezért nem kínzom magam. De egyre nehezebben viselem azt a tényt, hogy élek.
2016. jún. 12. 14:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz menj és ne pszichiáterhez, aki csak tünetileg akar kezelni. A pszichológus az okokat tárja fel és szünteti meg.
2016. jún. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ott is voltam... teszteket töltetett ki velem és azt mondta, nagyobb az IQm mint neki és többet nem hívot, lepasszolt a pszichiátriára, mert nem tudott segíteni.
2016. jún. 12. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!