Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vonzanak a mentálisan...

Miért vonzanak a mentálisan beteg emberek? Vajon én is beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Gyermekkorom óta nagyon érzékeny vagyok, HSP-vel diagnosztizáltak felnőttkoromban, szorongás és depresszió is gyakran előfordult velem, ilyenkor járok/jártam pszichológushoz/pszichiáterhez is. Felmerült többször is, hogy bipoláris zavarom van, de a legutóbbi teszt szerint csak a szenzitív zavarom erősödött fel olyan durván, hogy hasonlóak a tünetek.

Alapvetően zárkózott, csendes fiatalember vagyok, jól kijövök az emberek többségével, iskolás koromban szinte a legjobb magaviseletű gyerek voltam, és jól is tanultam. De valamit nem értek: miért vonzom a beteg embereket?


Már a tanáraimnak is feltűnt, hogy annak ellenére, amilyen jó gyerek vagyok, mindig a legrosszabb gyerekekkel barátkozom. Érdekes módon az "iskola rémei", akiktől mindenki rettegett, engem sosem bántottak, inkább megvédtek. Mintha tiszteltek volna. Némelyikkel egész jó barátok is voltunk. És érdekes módon sosem kerültem bajba miattuk. Pedig elég komoly dolgokat csináltak: kocsit loptak, petárdáztak az iskolaudvaron, verekedtek, elszöktek, stb.

Felnőtt koromban is elég "érdekes" emberekkel találkoztam. Ismerősi körömben szinte az összes mentális betegség előfordul. Skizofrén, bipoláris, borderline, pánikbeteg, depressziós, antiszociális, stb.

Van hogy csak megkeresnek Facebookon ilyen ismerősök, csak úgy vonzom őket, múltkor anyám is kiakadt hogy miért nem barátkozok normális emberekkel, erre én, hogy de nem tehetek róla, most is engem talált meg valaki, nem én akartam :) De más részről én is érdekesnek találom a fura embereket. Az összes lány, akivel legalább a barátságig eljutottunk, szinte mind vagy lelki sérült vagy mentális beteg volt. Van, aki többszörösen is.


Senki sem érti (és én sem), hogy miért vagyok ilyen emberekkel körülvéve. Sokan meg is jegyzik, hogy miért barátkozom ilyenekkel, de gyakran csak megtalálnak. Én meg nem hajtom el őket, meghallgatom a problémáikat. Nem érdekel hogy 2 évet börtönben volt, 2 hónapot zártosztályon, hogy gyakorlatilag elmebetegnek nyilvánították, hogy lopott kocsival kapták el, stb. Normális ember félne tőlük, de én valamiért nem. Sőt, velük jövök ki a legjobban. A lányokról nem is beszélve: pont azok vonzanak (és viszont), akikkel valami nincs rendben.

Gondolom, én se vagyok egyszerű eset, de akkor sem értem hogy lehet, hogy egy (mások szerint) csendes, udvarias, intelligens, nem is csúnya fiatalember miért az ilyen őrült fazonokkal barátkozik/ismerkedik.

Nem egyszer fordult elő, hogy valakit megismertem, elmeséltem valakinek hogy: hú de jó fej, milyen jól eldumáltunk, tegnap együtt voltunk vásárolni, stb. Aztán azt hallom, hogy "de azt ugye tudod hogy": bántották a szülei, lopott, drogozott, mentálisan nincs rendben, börtönben ült, kukázott, stb. Vagy megyek valakivel az utcán, szembejön egy ilyen "örült figura", köszöntjük egymás, az ismerős vagy rokon meg kérdezi hogy honnan a ...-ból ismerek én ilyen alakokat?

Van olyan ismerősöm aki már attól rosszul volt hogy elmeséltem neki az elmúlt pár hónap történeteit.

Néhány ember kivételével (akik közvetlenül ártottak nekem vagy a szeretteimnek) nem tudok haragudni rájuk. Van hogy mondják, hogy: micsoda egy ... ember ez, és én is tudom hogy nem szép dolgokat művelt, de nem törődök vele. Csak az számít hogy most milyen.


2016. jún. 12. 04:40
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Azért,mert a "normális" kivetnek maguk közül.

Hiába vagy értelmes,nem tudnak elfogadni.

Én is mindig így jártam.

Zárkózott voltam,nekem szorongásos betegségem van,ami miatt eléggé aszociálisan élek.Nem tudok idegen helyen wcre menni,amit kevesen értenek és tolerálnak.

Én is mindig jó tanuló voltam,mégis azok,akik hasonlóak voltak nem fogadtak be maguk közé.

A fősulin már másabb volt a helyzet.De nekem is volt olyan lakótársam,aki elég zűrös dolgokat csinált,pl a pasijával a boltból loptak,vagy napokig az utcán voltak,ha nem tudtak albérletet fizetni.

Valahogy mégis ilyenek között voltam.


A tökéletes emberek nem nagyon fogadják el azokat,akik nem azok.

De én a sznobokat eleve nem is szeretem..

2016. jún. 12. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Nem olvastam végig, bevallom.


De a válasz itt keresendő: "Némelyikkel egész jó barátok is voltunk. Pedig elég komoly dolgokat csináltak: kocsit loptak, petárdáztak az iskolaudvaron, verekedtek, elszöktek, stb. "


Nos... Akinek az nem probléma, hogy olyan emberek társaságában van, aki kezdettől fogva deviánsak, és nem tűnik fel, hogy valamit baromi rosszul csinálnak, akkor azzal az egyénnel igencsak baj van, hisz a hasonló a hasonlónak örül...


Hiába gondolod úgy, hogy te nem ártasz senkinek, lehet mások másképp látnak téged (van szóbeli bántalmazó is vigyázzunk), illetve akinek az az elfogadott, hogy ilyen cselekedetek után még szimpatizál is bizonyos csoportokkal, emberekkel, annak nincs alapvetően emberi értéke.


Lehetsz egyébként kissé rejtetten is ugyanolyan, vagy hasonló viselkedésű. Ha te az ilyen figurákhoz vonzódsz, akkor te magad is ilyen vagy. Nem kell ezt túlbonyolítani, ilyen egyszerű az egész.

2016. jún. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%

"Normális ember félne tőlük, de én valamiért nem. "


Rosszul tudod. Normális ember, mint pl. én is, nem fél tőlük, hanem megveti és undort érez... (esetleg sajnálja, ha amúgy nem rosszindulatú az a mentális sérült. De általában azok, hisz mindenki idegeire, agyára mennek, és sokan bizony direkt csinálják. Nincsenek normáik, nem tanultak meg viselkedni, stb. Nem repült első kézből az a bizonyos atyai pofon az első komolyabb akciójukra, tettükre, stb.) Ne menjünk bele.

2016. jún. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is valószínűleg beteg vagyok, de szerintem nagyon aranyos, hogy ilyen vagy. :)
2016. jún. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Én nem vetem meg,nem is pártolom az ilyesmit,inkább sajnálom.

Sajnos az emberi faj túlszaporodott és nem minden egyed képes megfelelni a mai világnak.

Nagyon sok mentálisan beteg ember nem véletlen lesz az,az élet teszi őket ilyenné,ez a kizsákmányoló rendszer,amiben élünk.

Persze nem szép dolog lopni,de az sem szép,ha olyan rendszer állítunk fel,ahol egyesek bűnözésre kényszerülnek.Nyilván,ha olyan szép és erkölcsös lenne a világunk,akkor semki sem lopna,bűnözne.

Mindennek oka van.


Ezért nem értek egyet a 3assal.

Nagyon sokszor és nagyon sokan megszegik a szabályokat,mert a kényszer ráviszi őket.Ne ítélj,hogy ne ítéltess!

2016. jún. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Érdekesek a válaszok. Lehet hogy a túlérzékenységem okozza ezeket a dolgokat. Elég sokat olvastam a HSP-kről, mivelhogy engem is ezzel diagnosztizáltak, de úgy tudom ez nem személyiségzavar, nem kell kezelni, én sem kaptam rá gyógyszert.

Az viszont érdekes, hogy érzékeny emberként ezeknek a brutális dolgoknak taszítania kellene, de mégsem. Van, amikor egy filmen is elsírom magam, vagy amikor valaki szomorú, átérzem a gondjait, a fájdalmát, megsajnálom az elpusztult állatokat, máskor meg nézzük a Híradót, tele durva eseményekkel, mellettem hüledeznek és "jaj, Istenem"-eznek, belőlem meg semmiféle érzelmet nem vált ki. Hiperérzékeny személyiségű emberként ilyen, hogy horrorfilmek, meg metálzene kész sokk kellene hogy legyen nekem, ám, mégis ilyeneket szeretek nézni és hallgatni. Előszeretettel olvasok paranormális és okkultista irodalmat, meg más, elég fura könyveket. Vizsgaidőszakban is Marilyn Manson életrajzi könyvét olvastam kikapcsolódásnak.

2016. jún. 12. 22:12
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös: SOHA a büdös életben nem történhet olyan, hogy másoknak, vagy bárminek, bárkinek ártsunk!

Most a normális emberekről beszélek. Ha ez a jelmondat, és jó nevelést kaptál, akkor amiről írsz az nem fordulhat elő!!

A gond akkor van amikor valaki nem szocializálódott rendesen, agresszív, önző, másokon átgázoló, tuskó!

NINCS olyan indok, ami egy embert a bűnözésre visz! NINCS olyan indok, amikor valaki árthat másoknak!

Egy normális ember nem tesz ilyet, és felelősségérzete van!

Aki meg nem az, az pedig MINDIG talál indokot, kifogást, és kimagyarázza tettét, felmenti magát!

2016. jún. 13. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es, maradjunk annyiban, hogy aki kijelenti egy másik emberről, hogy amiért xy-nal barátkozik, nincs alapvető emberi értéke, az a szóbeli bántalmazó. Ráadásul úgy, hogy el se olvastad az egészet, nem mintha az alapján lehetne minősíteni. És még be is vallod.

Amúgy itt a válaszokban nagy eltévelyedések vannak, ki beszélt itt mások bántalmazásáról? A kocsilopás még úgy ahogy belefér, de petárdázás, szökés, vagy főleg egyszerű mentális betegségek/állapotok miért tekinthetők mások bántalmazásának?

Egyébként igen kérdező, hasonlítasz hozzájuk, és ezzel nincs is semmi baj, amíg nem vagy antiszociális, márpedig nem vagy, hiszen van empátiád.

Engem egyébként a normális emberek 5 perc után halálra untatnak.

2016. júl. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!