Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem látom az élet értelmét...

Ha nem látom az élet értelmét akkor mentálisan beteg vagyok?

Figyelt kérdés
2016. jan. 1. 01:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem.
2016. jan. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem, de egy enyhe depresszió közrejátszhat.
2016. jan. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem.


Sok embernek annyira rossz vagy eseménytelen,szeretett,törödés nélküli élete van,vagy mókus kerék az egész.Ahol meg nincs boldogság,szép emlék,szeretet,törődés ott értelem sincs benne és sokan vannak így.

2016. jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én sem látom már az élet értelmét.Elkezdtem az életem egy módon,de nem jött össze. Egyre több leszek korra és ez rossz.
2016. jan. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

4-es megértelek,mert nekem is az a bajom hogy a szüleim semmit nem tettek hogy nekünk jó legyen,boldogtalan,full csoró gyerekkorom,fiatalkorom lett.Ezeknek kellett volna a legszebbnek,jobbnak lenni,mi meg csupa rosszon mentünk keresztül.


A gyerekkor,fiatalkor után már rohan az idő,már csak munka van.Tehát nem volt gyerekkorom és már csak megöregedni fogok,egy jó emlékem sincs és ezt senki sem érti!

2016. jan. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Reálisan látod, nincs értelme. Ötletem nincs, miért rajonganak érte annyira.
2016. jan. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

# 5

Megértelek, de nem lehet mindenért a szülőket, a társadalmat, a kormányt, a Jóistent stb. okolni. Neked kell az életedet kézbe venni, dolgozni érte, hogy jobb legyen. Helyetted ezt nem teheti meg senki. Kemény munka, de elmondhatod aztán, hogy amid van , Te érted el, nem anyuciék tolták a s_gged alá.

Az meg, hogy öregszünk, sajnos, biológiai tény, nem lehet kapálózni ellene. De változtatni sosem késő.

2016. jan. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7-es!


De figyi otthon élek még mert a mai fizikből nem lehet megélni,külön költözni,gyűlyteni stb,sokszor bevállaltam a hétvét,mert akkor több pénzt kapok,de és a de-re figyelj,a fizumból pedig nem verem el,30000 ft marad meg,a többit megy haza,számlák,kaja.


Ezt a kis pénzt nyomom be a bankba,ebből soha nem lesz semmi.

Aztán meg nyár óta nem tudtam pénzt féretenni,mert a tesóm(ő évekig teljesen hazaadta a pénzt olyan csorók voltunk,akkor miből tervezett volna,miből lett volna élete) aki itthon lakik munkanélküli lett pár hónapra így minden a szüleim számláira ment,aztán talált melót,de közben anyu lábát törte és így nem tudott dolgozni gondolom tudod mért nem kapott egy centet sem erre az időre,most lábadozik,hónapok óta már.Így teljesen felemésztette a pénzünk.A szerencsém hogy kaptam 13 havit,mert senki más a csaladból,ebből lett az összes ajándék.


Mégis miből tervezgessek ha semim nem marad és nem cigizek vagy iszok!

A semmiből nem lehet tervezni!


A szüleim tök szerencsétlenek és belőlünk is azt neveltek!

Dolgozni a semmiért és látni azt hogy tinik,meg 20 êveseknek több mindene van mint neked pedig semmit nem tettek érte.Hogy élhet,te meg sosem tehetted meg.


És sosem azt nézik ám le aki apuciéknak köszönhetően élhet jól,ha kellett jogsit fizetet nekik,ha kellett tanárt is,főiskolán tanár áradattal átrugdosták stb!

A csorót nézik mindig le!



Anyu 2-3 éves korom óta iszik,munkáját elvégzi,titkolt beteg,csak főzni szokott,iszonyatos koszt tud csinálni,kis kamaszkorom óta az egész házat nekem kell takarítani napi renszeressêggel,vasalni stb.Az összes ruhajuk a szüleiméknek én veszem,olyan mintha gyerekeim lennének.

Minden újítást a tesómmal ketten állunk,a saját pénzünkből,különben semmi nem lenne itthon,bútorokat,mosogépet,mikrót,tv mind mi vettük nekik.


Egész életemben azt láttam mások ingyen kapnak mindent,tehetek bármit nem akar jobb lenni,nem látom az alagút vêgét.

Amikor kiskamasz lettem akkor csúsztunk a mélyre és azóta sem sikerült kimászni teljesen.Akkoriban nagyon rosszul éltünk,de úgy titkolva ki ne tudodjon.Többször volt hogy osztálykirándulásra sem tudtam elmenni nem lett volna miből így betegnek tettettem magam.Jó lett az érettségim de csak 2-re jelentkezhettem mert arra sem volt pénzünk,a barátnőimmel akartam volna tartani,elméletben voltam jó,de ebbe is beleszóltak.Igen felvettek,de 1 év után,segítség nélkül kibuktam,magányos voltam,reggel volt 2 órám,aztán 3 lyukas ilyenkor rohanás haza,futni boltba,itthon gyorsan krumpli puculás majd futni vissza.Anyu nem bejelentett helyen dolgozik,hétfőm elmegy,pénteken megjön.(semmi rosszra ne gondoljatok)

Nyugalmam sosem volt.Közben láttam a barátnőim akiket az egyikük már diplomázott fiúja korrepetált folyton,plusz magán tanárhoz is jártak,otthon semmi feladatuk nem volt,büfébe lyukas óra alatt eszegettek,csokizgattak és még ennyi segítsg mellett is 2 évet csúszott aki folytatta tanulmányait,és csomó jegyzete volt az unokatesójától aki ezen a szakon végzett(egyik ott hagyta a sulit,de ő burzsulj,apjának dolgozik aki mind 3 gyerek feneke alá házat tett,autót)


Én 1 év után kibuktam,tény azok 60%-a is a szakon akik előtanulmányokkal és tanárokhoz jártak külön.

2016. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért nagyon nem mindegy hogy lehettél gyerek,meg fiatal.

Lehettél e boldog,vannak jó emlékek vagy csak a mély lyuk volt mindig.


Azzal megbékélni hogy se gyerek,se fiatal nem lehettél,csak nélkülözés volt,szeretettet,törödést nem kaptál nem lehet.


Oké dolgoz,de miért dolgozol,hogy egyél!


Elhiszem az idő múlásával megbékél az aki élhetet,akinek voltak jó pillanatai,de akiknek szinte soha!



Békéljünk meg nekünk semmi nem járt,csak dolgozzunk hogy ehessünk,ennyi az élet,meg hogy öregszünk hàt kösz de nem

2016. jan. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hogy pozitv dolgot is írjak az a helyzet velem elnyomtam mindezt magamba és most kirobbant belőlem.


De amint kiírhatom magamból picit jobbnak látok mindent.

Tehat nem egy állandóan panaszkodó,rinyagép vagyok.

De folyton elnyomtam aztán kitör belőlem,kiírom magamból és picit jobb is

2016. jan. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!