Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jó pszichológus Budapesten?

Jó pszichológus Budapesten?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudtok jó pszichológust Budapesten? Lehetőleg Budán. Valaki elmondaná nekem, hogy hogy működik ez az egész? Mennyibe kerül egy beszèlgetès kb? Van értelme? Segìthet a pánikrohamokon?


2016. jún. 12. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Segíthet, de lehet, hogy továbbirányít pszichiáterhez. 8-10 ezer a minimum.
2016. jún. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom van-e értelme az egésznek. A gondjaimat és azt, hogy mi bánt, meg tudom beszêlni a barátaimmal is. A pszichológusnak vagy a pszichiáternek van valami különleges módszere amitől jobb lesz? Tudom, hogy a pánikrohamot az agyam generálja, az agyam is fogja elmulasztani, nem vagyok hajlandó rá gyógyszert szedni. Ezért vagyok bizonytalan egy kicsit. Ha lenne értelme akkor elmennék, de beszèlgetni tudok ingyen is.
2016. jún. 12. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne, hát ez a szakmájuk! Szerinted mit tanulnak 5+ további sok-sok éven át. A pszichoterápia nem beszélgetés a barátoddal, hanem tudományosan megalapozott célzottan gyógyító folyamat. Hogy gyógyszert hajlandó vagy-e szedni vagy nem, az az állapotodtól függ. Ha olyan állapotba kerülsz, hogy már magad se bírod elviselni, akkor elfogadod a gyógyszert is, ha elviselhető anélkül is, akkor meg nem.
2016. jún. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha mélylélektani terápiát (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow) alkalmazó terapeutához mész, viszonylag gyorsan megszabadulhatsz a pániktól.
2016. jún. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Én voltam nem olyan rég egy ismerős által ajánlott pszichiáternél. Nem győzött meg a tudásáról. Ott kezdődött, hogy negyed órát késett, mert nem emlékezett, az én időpontomra, és 15 percig tartott, míg megtalálta a noteszét, majd negyed órával előbb befejezte a beszélgetést, mert nem tudta megteremteni a következő "lépcsőfokot". Nem tudta megállapítani, hogy melyik irányba kell folytatni a foglalkozást, a sok lehetőség közül. Felírt egy antidepresszánst, és egy másik címet. Úgy jöttem ki, hogy "mentem volna egy sámánhoz, azt 5 rongyból megúsztam volna, és olyan varázsfüvet írt volna fel, ami egyből boldogabbá tesz". 12 ezer volt ez a (fél)óra. Ez az ő ára, mert ő "jó". Legközelebb ha járok pszichiáternél, úgy fogom kezdeni, hogy mutasson pár agyi ct-ét, amin ismert mentális betegségek egyértelmű elváltozásai láthatóak, mert amíg erre nem képes, addig én is olyan drogokat iratok fel magamnak nála, amilyet csak akarok. És ez nem vicc! Drogokkal igyekeznek olyan betegségeket gyógyítani, melyek létezését még bizonyítani sem tudják. A pszichiátria még a nagyon egyértelmű betegségeket sem tudja ct-én, vagy hasonló úton bemutatni. Csak elméleteik vannak, de igazi bizonyítékaik nincsenek. Tetszik, vagy sem, de még ma is közelebb állnak a varázslókhoz, mint a tudósokhoz. Semmiképpen ne pszichiáternél kezdj! És később, ha kell, csak ahhoz a menj amit az a pszichológus ajánl, akiben te megbízol.
2016. jún. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez a bajom nekem is. Beszèltem emberekkel akik járnak pszichológushoz vagy pszichiáterhez, van amelyik már évek óta és csak minimális javulást érez. Van aki semmit nem javult. Nyilván a pszichológusnak is az az érdeke, hogy minél többször menj vissza, mert akkor többet fizetsz. Azt nem gondolom,hogy az első alkalom után hatalmas változás fog bekövetkezni, de azért 1 év után már illene. Ès egyikük sem olyan problémával ment oda amot ne lehetne kikezelni. Ezért nem tudom, hogy egy "sima" pánikbetegséggel ami ráadásul már javul, van-e értelme elmenni. Én csak a gyorsabb javulás érdekében fontolgattam azt,hogy konzultálok egy szakemberrel, de nem akarok èvekig oda járni.
2016. jún. 13. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!