Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tévő legyek?

Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Kezdek depresszioba esni, vagy mar benne is vagyok... Voltam mar depresszios es ugyan azok a tunetek jelentkeznek. Nagyon elegedetlen vagyok az eletemmel, allandoan unatkozok, semmi nem tud lekotni pedig sok mindent probaltam. Van egy aranylag jo szakmam, es egy jo munkahelyem, normalis kolegakkal, magyar viszonylatban turheto fizetessel. De meg igy se jut arra amire szeretnek kolteni. Valtoztatni szeretnek az eletemen, de nincs ra lehetosegem. Van egy gyonyoru baratnom vele is egyre rosszabb a kapcsolarunk es ez meg jobban ratesz az egeszre.

2016. jún. 13. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt azért jó lenne tudni, hogy hány éves vagy, de nem olyan nagyon fontos, hiszen írtad, hogy munkád és barátnőd van.

Nos, a depresszió pontosan olyan gondolatok után alakul ki amikkel lelkileg teljesen beforgatod magad. Az önmarcangolásnak nincsen semmi értelme, Te magad is leírtad, hogy van egy király munkád amit szeretsz is, meg a fizetés is egész jó (amit lássunk be Magyarországon nem mindenki mondhat el). Te magad kimondtad a kulcsot, hogy jó az életed! Egyszerűen csak túlgondolod a dolgokat.

A párkapcsolati problémákhoz pedig annyit, hogy tudnod kell mit akarsz. Gondolkodj el rajta, hogy igazán szereted e Őt. Ha igen akkor pedig ne hagyd tönkremenni, ne vidd bele a párkapcsolatodba a személyes/munkahelyi/privát problémáidat, mert akkor fog kilyukadni valahol a dolog. És nem, nem azt mondom, hogy ne beszélgesdetek magán dolgokról, dehogyis nem!!! Csak gondold át, hogy mi az ami éket ver közétek és mi az ami megerősíti a kapcsolatotokat. Próbálj meg félretenni egy keveset és itt a nyár menjetek el egy-két éjszakára valahová kikapcsolódni, persze ha van lehetőséged a munkádtól. Akár egy hétvége is összehozhat titeket újra. Légy te az aki minden erővel meg akarja oldani a dolgokat és ne azzal a kevés rossz dologgal foglalkozz amitől nem látod hogy 10.000szer több a jó az életedben mint a rossz, csak épp leköt az önmarcangolás és az önsajnálat. Hajrá! :)

2016. jún. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, igazad van!
2016. jún. 16. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!