Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sertralin (50mg-os) mellékhatá...

Sertralin (50mg-os) mellékhatások?

Figyelt kérdés

Napi 1-et írtak fel. Tegnap kivaltottam, este meg utanaolvastam. Nem kellett volna, mert teljesen bizonytalan lettem a szedésével kapcsolatban. Lobotómia? Szexuális érzéketlenség, impotencia? Érzelmek tartós elvesztése? Agyi átstruktuladas? Te Uristen!

Mi van?! ... Menjek inkabb a citromfu/orbancfu/valeriana iranyba, vagy berizikozzam az ssri-t?



2016. jún. 17. 07:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Elnézést, egy kicsit spongyán összeszórtam a kérdést, és eléggé információhiányos is lett, úgyhogy még annyit illene hozzátennem:

Állandósult szorongással, 2-3 hónapja tartó szédülgéssel (szervi okok kivizsgálásakor minden negati), kb. heti 1 pánikrohammal, iszonyatos hicpohondriával (0-24 testi tünekek öndiagnosztizálása) kerestem fel pszichiátert, aki a gyógyszer mellé azonnali terápia megkezdését is javasolta, amire mindenképpen elmegyek ha beszedem ezt, ha nem.


A másik, hogy orbáncfű kúrát párszor már végeztem, jó is volt, azonban most legutóljára mintha már nem hatott volna, illetve valerianat bekapkodok, de nem rendszeresen, csak ha erősödnek a tünetek. Tehát a " Menjek inkabb *** iranyba" azt úgy értettem hogy pl a valerianat kezdjem el szedni rendszeresen, mondjuk napi 3x1-2 tabletta.

2016. jún. 17. 07:48
 2/12 Ivan25 válasza:
Én 4 hete szedem de erősen gondolkodom az abbahagyásában. Nem az általad felsorolt mellékhatások miatt hanem mert nem javított az állapotomon semmit sőt talán még rosszabbul is vagyok mint mielött elekzdtem szedni. Ettől függetlenül lehet hogy neked beválik ez a szer mert embere válogatja..
2016. jún. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Úgy tudom idő kell neki, én a helyedben 1 hónap szedés után már biztosanan nem hagynám abba, nekem inkább azzal van gondom hogy nekiálljak-e. :-/
2016. jún. 17. 14:01
 4/12 anonim ***** válasza:
En Zoloftot szedek. Kell 3-4 honap neki h bealljon. Amugy milyen terapiara fogsz menni,hova?
2016. jún. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Maszekhoz, gondolom beszelgetunk, de bovebbet most en sem tudok hiszen ez volt az elso alkalom.
2016. jún. 17. 16:47
 6/12 Ivan25 válasza:
Akkor szedem tovább türelemmel, nekem az első 1 hét nagyon rossz volt. Mikor meg mondtam a pszihiáternek hogy felerősitette a tüneteket akkor azt válaszolta hogy olyat nem tud. Érdekes mert azt hiszem a betegtájékoztatóban is benne van.
2016. jún. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem bevált, jóformán mindenféle mellékhatás nélkül (amiknek 90%-a amúgy is kinderspiel egy pánikrohamhoz képest ugye)
2016. jún. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én évek óta szedek Sertralin hatóanyagú tablettát, szintén pánikra és szorongásra. Nekem az elején viszonylag hamar segített. Mellékhatások nálam nem jöttek elő. Mindenképpen megpróbálnám, ha nem jó, a doki úgyis leálltja. A mellékhatások elég hamar kiderülhetnek.
2016. jún. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ma reggel nekiálltam. Remélem kiegészítve a terápiával segíteni fog.
2016. jún. 18. 12:41
 10/12 Ivan25 válasza:
Majd írd meg ide hogy neked bevált e. Sok sikert és gyógyulást kívánok.
2016. jún. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!