Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tapasztalatok a sertralin...

F. Fanni18 kérdése:

Tapasztalatok a sertralin zentivaról és rivotrilról?

Figyelt kérdés

Ezt a kettőt írták fel nekem,de mielőtt elkezdeném szedni TAPASZTALATOKAT kérnék.

Köszönöm a segítséget!


2016. jan. 27. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Én Rivotrilt szedtem de semmi extrát nem éreztem tőle. Elsőre kicsit álmosított, de utána már azt se.
2016. jan. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

Rivotrilt szedtem, amikor meghalt apám és nem tudtam aludni se és dolgozni se nagyon. Nem sokat ért, hamar függővé lettem tőle és rohadtul nehéz volt róla leszokni, holott nem vagyok függő típus. Nem ajánlom; de ha ezt írták fel, akkor gondold át.


A másik gyógyszert nem ismerem.

2016. jan. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Könnyebb az orvosnak gyógyszert felírnia, aztán arról beszélni a beteggel, hatott-e, van-e mellékhatás, jól van-e, dolgozik-e már és mindezt 10-20 percben, mint valódi, hatékony terápiát végezni a konkrét betegségére. Ez egyáltalán nem humánus, hanem a tisztességtelen gyógyítás kategóriájába tartozik.

A hozzászokás veszélye igen magas ezekhez a gyógyszerekhez.

A gyógyszerektől nem fogja tudni megtanulni a páciens, hogyan oldjon meg hatékonyan helyzeteket, mit kell tudni a betegségről, hogyan javulhat az állapota/gyógyulhat meg.

Ezen kívül sok esetben a páciensnek is kényelmes, mert beveszi a gyógyszert, valamennyire kótyagos lesz, kevesebb felelősséget élhet meg, kevesebb tevékenységet végez pl. az otthonában stb. stb.

A helyedben mindenképpen kérnék pszichológiai terápiát, részletes tájékoztatást, önismereti csoportokon való részvételi lehetőségeket, egyéni folyamatos beszélgetéseket.

(Egy pszichiátriát elhagyó szakember.)

2016. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!