Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki tudok ebből jönni?

Ki tudok ebből jönni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. A szüleimhez hasonlóan mindig is hajlamos voltam szorongásra, érzelmi labilitásra, de ez ebben a tanévben sokkal erősebben jelentkezett. Állandóan szorongok, ha társaságban, akkor a szégyenlősség miatt, ha egyedül vagyok, akkor pedig előtörnek bennem dolgok, amiktől feszengek, például hogy mennyi elintézni való van még. Csak strapálom magam, nem tudok megállni ebben. Ennek már a mellékhatásai is jelentkeztek, izzadás, erős szívdobogás, fáradtság, rosszabb teljesítmény. Ezek mellé társult valami borzasztó lehangoltság, érzékenység. Régen szinte soha nem sírtam, mostanában viszont gyakran előfordul, akár minden ok nélkül. Ezt már nem bírtam tovább és elmentem orvoshoz. Nagyon kedves volt, sokat beszélgettünk, és mondta, hogy nem akar erősebb gyógyszert adni, így Sedatif pc-t kaptam a szorongásra és Remotiv extrát, ami növényi alapú gyógyszer enyhe depressziós tünetekre. Nem szedem őket régóta, elvileg ezek csak hosszas szedés után hatnak. Azért jobb már a helyzet, de még mindig rosszul érzem magam, viszont nem szeretnék erős gyógyszereket szedni, az orvos sem ajánlotta őket. Viszont azt mondta ő is meg mások is, hogy enyhébb helyzetben tudatosan is befolyásolhatom magam, hogy ne szorongjak, hogy nincs értelme rosszul éreznem magam. De nem tudom, ezt hogyan csinálhatnám. Amikor már jobban vagyok, újra eszembe jut valami és megint elkezdek szorongani. Bocsi, hogy hosszú voltam, remélem azért érthető volt. :)

2016. jún. 19. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ki tudsz, de segítséggel :(, egyértelműen kell melléd valaki aki segít neked, nem lehet az, hogy csak nagyon magányos vagy mostanában? Amúgy biztos vagy abban, hogy a gyógyserek szedése egy jó döntés volt? :O

17F

2016. jún. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, ki tudsz jönni. :)

Úgy hívják, hogy autogén tréning. Bizonyítottan hatásos szorongásos zavarokra, depresszív zavarokra, neked ezek vannak.

2016. jún. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon felelősségteljes és okos dolog volt tőled elmenni az orvoshoz. Az autogén tréninget már korábban ajánlották: ha Pest környékén vagy, és esetleg nem tudod megbeszélni a szüleiddel, hogy fizessék, érdemes felvenni kapcsolatot a kiképzőhelyekkel, hátha a most végző hallgatók közül valaki vállalná.

Relaxációs, szorongásoldó technikákat könyvekből is tanulhatsz. Érdemes még pozitív pszichológia témakörében is olvasni.

2016. jún. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!


Nekem is nagyon hasonló a gondom. 24 éves vagyok, kb 18 évesen kezdődött. Érettségi előtt pár hónappal olyan alvászavaraim is lettek, hogy párszor csak erős nyugtatóval tudtam elaludi. Állandóan sírtam, szorongtam mindentől, úgy éreztem, hogy megőrülök, a gondolataim összezavarodtak, gyakran csak bambultam magam elé, képtelen voltam olyan dolgokat elvégezni, amik korábban alig igényeltek erőfeszítést. Már régebben is voltak hasonló tünetek, de akkor erősödött föl annyira, hogy 1 hétig ki is maradtam az iskolából.

Sajnos nem múlt el azóta sem, voltak jó időszakaim, jártam mentálhigiénés tanácsadásra ami segített valamennyit, az orvos Frontint írt fel az alvás miatt, illetve most kezdtem el szedni egy hangulatstabilizálót.

Ami nekem még bejött a sport, és ha nagyon feszült vagyok, akkor a tudatos lassú légzéssel le tudom magam nyugtatni.

Kitartást minden sorstársnak :)

2016. júl. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

És még valami (az előző vagyok)

Amikor előtörnek bennem az olyan gondolatok, amik tudom, hogy épp feleslegesek, vagy idegesítőek, néha segít, ha határozottan magamra szólok, hogy "stop!" vagy "elég!"

2016. júl. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!