Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám elfogadni magamat?

Hogy tudnám elfogadni magamat?

Figyelt kérdés
Ez alatt nem a személyiségemet értem, legalábbis nem hinném, hogy azzal van a gond elsősorban. Hála az egyik szülőmnek, rengeteg veleszületett hülyeségem van. Most éppen a sebészetre járok egy veleszületett rendellenesség miatt és később műtét is lesz belőle. De ott van még a 8-9 dioptriás szemüveg, a rendkívül zsíros fül, ami a legkisebb széltől és 2-3 csepp víztől is képes begyulladni, az undorító lábkörmeim, melyek annyira felfelé állnak, hogy egy vékony cipőt pár hét alatt felül kilyukasztanak, akármennyire is rövidre vágom a körmöm meg hasonlók. Ezek olyan dolgok, melyeken nem tudok változtatni, de a gondolattal sem tudok megbékülni, hogy ezekkel együtt kell élnem. Hogyan tudnám elfogadtatni magammal ezeket a dolgokat és hogy ezek hozzám tartoznak? Nem állítom, hogy csak ezek a dolgok miatt nem vagyok teljesen boldog, de engem elsősorban ezek a dolgok zavarnak. Igazából azt sem tudom, hogy mit érzek pontosan... Időnként ezek miatt kitör belőlem a düh, de azontúl megpróbálok tudomást sem venni róluk, ha éppen nincs velük bajom, de most nagyon rosszul érintett ez a sebészetre járás heteken keresztül s majd a jövőbeli műtét.

2016. jún. 23. 10:34
 1/10 anonim válasza:

Milyen betegséged van?

Egy jó párkapcsolat egyébként biztosan sokat segítene.

2016. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Valamilyen cysta tályoggal nőtt ki a derekam aljára hátul, az orvos szerint veleszületett rendellenesség. Utóbbi időben egyre többet járok/jártam ki haverokkal, ahol rengeteg új emberrel tudok és szoktam is találkozni, köztük lányokkal is, de nem tudom, hogy így mennyire lesz egyáltalán kedvem kimenni, illetve mennyire akadályozna a kötés. Márpedig itthon nem nagyon fogok tudni ismerkedni, nem igaz? Eddig nem nagyon voltak sikereim a nőknél, volt, hogy külső probléma akadályozott meg minket, de inkább miattam nem lett sosem semmi, mert nem léptem időben, de nem hinném, hogy ilyen állapotban nagyobb sikerem lenne. Tudom, nem kell egyből elmondani, hogy van ez a valami a derekamon meg sebészetre járok...
2016. jún. 23. 11:30
 3/10 anonim válasza:
Valamilyen netes társkeresőre tedd fel magad, aztán beszélgess sokat, írj rá sok szimpinek tűnő csajra; idővel csak sikerül valami!
2016. jún. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kicsit korainak tartom még a társkeresőzést 20 évesen, de nem nagyon gondolkodtam még el rajta, hogy őszinte legyek.
2016. jún. 23. 11:35
 5/10 anonim válasza:
A társkeresőzés nem feltétlenül arról szól, hogy feleséget találj! :) Az is lehet belőle persze, de a fiatalok inkább csajozni / pasizni járnak ilyen oldalakra. A csajozas.hu -t pl. használtam én is régebben. De rengeteg van.
2016. jún. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezt majd még megfontolom azért. Mindenesetre jól esik, hogy egy random ember akit nem ismerek próbál segíteni! Köszönöm. :)
2016. jún. 23. 11:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Gondolj bele, hogy mások is küzdenek hasonló gondokkal, és mindent elkövetnek, hogy ezt kívülállók ne lássák. Van, akinek ez már a mindennapok része. Nem olyan rég volt egy kérdése egy lánynak, akinek erős szőr nő az állá és kiszedve is látszik. Nekem is vannak kisebb testi hibáim, a gerincem miatt 6 év gyógytorna, 12 éves koromtól fogva pattanások, nagyon erős szőrzet és emellett érzékeny bőr (sokszor kijön az ekcémám is). A szememet már megműtettem, a szőrrel folyamatosan küzdök, a gerincproblémát folyamatosan kézben kell tartani, a többi testi "hibámat" meg elfogadtam úgy, hogy ez vagyok én, nem tudok rajta változtatni.
2016. jún. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Bármennyire is rossz dolog vagy nem az, de örülök, hogy legalább nem vagyok egyedül. Csak a mindennapi életben én ilyeneket senki máson nem veszek észre, mert ahogyan én is, ők próbálják elrejteni az emberek elől ezeket, hogy ne vegyék észre, így időnként egyedül szoktam magamat érezni ezek miatt, de gondolom mások is... Egy hete szenvedek a jelenlegi problémámmal és senki sem tud róla, csak az Anyukám, mert azért mégis csak vele élek és nehéz volna eltitkolni az ilyesmit előle. Hogy sikerült elfogadnod, hogy ez van? Mármint én is ezzel vigasztalom magamat, hogy ezen nem tudok változtatni, ez vagyok én, de mégsem sikerült teljesen elfogadni magamat.
2016. jún. 23. 13:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát amin lehet változtatni, azon változtatok, a többinél pedig elfogadom, hogy mások is küzdenek hasonló problémával, ez segít. Nem tudod megváltoztatni a tested, ezzel születtél, viszont kihozhatod belőle a legjobbat. Szerintem ez a mentalitás más területére az életnek is át fog tevődni, úgyhogy érdemes tréningezni magad benne :)
2016. jún. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálom ez a tréningezést. Köszönöm! :)
2016. jún. 23. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!