Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek pánikbetegsége van...

Akinek pánikbetegsége van leírná a tüneteit, és hogy mit érez?

Figyelt kérdés

Minden érdekel. Az időtartama , a fizikai rosszullétek, függ-e valamitől , hogy mikor jön elő, akármi, amit ilyenkor éreztek.

Köszönöm



2016. jún. 23. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tomegiszonyom van , hat nem nehez kitalalni mikor jon elo. Tunetei : izzadas,szapora szivveres, ajulaserzet ez kb addig tart mig el nem hagyom a helyet ahol sokan vannak.
2016. jún. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem könnyű leírni, mert az "alapot", hogy tulajdonképpen mi bajod is van, nem tudod körülírni.

Előtte 5-10 perccel érzed, hogy gond lesz. Jön a rosszullét, vérnyomás, pulzus fel, szédelgés, remegés, nem tudsz nyugton állni, ülni, feküdni, semmit, enni és wc-zni sem, csak a járkálás megy. Elönt a meleg, elgyengül a lábad, azon gondolkodsz, hogy most azonnal elájulj-e vagy csak 1 perc múlva. Ha nem egyedül vagy, azon filózol hogyan tudnál lelépni, de azonnal. Főleg úgy és azért, hogy mások ne vegyék észre rajtad.

Simán jöhet magától is, nyugalomban. Ha azonban az ember szorongásos, akkor könnyű kiprovokálni egy szituval, pl vizsga, megbeszélés, szereplés.

2016. jún. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
sziasztok pszichoterapeuta vagyok..aki gondolja irjon.
2016. jún. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kösz, maradok a gyógyszernél.
2016. jún. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azert erdekelt, mert nem sokszor , de van, hogy ramjon egy hasonlo rosszullet, legtobbszor a semmibol jon, hanyingerrel kezdodik, es ajulas erzessel , meg mindenfele fura rosszullettel tarsul, amit nagyon en sem tudok mihez hasonlitani... De borzalmas. Viszont, nekem utana megmarad, ha nem is ez az intenziv , ahogy kezdodik, de a rossg kozerzet, zaklatottsag, emelyges, gyenge izomfajdalom, levertseg mêg napokig megmarad utana... Ami nem tudom erre jellemzo e? Marmint a panikbetegsegre...
2016. jún. 24. 08:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez lesz az.
2016. jún. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez most előre mondom, marha hosszú lesz.


Nekem fél évig volt pánikbetegségem, viszont az atomkemény. Alapvetően kétféle rohamom volt: az egyik, az enyhébb olyan volt, hogy azt általában kiváltotta valami szorongós, idegeskedős helyzet, és akkor "csak" levegőt nem kaptam, és tartott max. 1-2 óráig. Ez e "levegőt nem kapás" olyan érzés, hogy próbálsz belélegezni, de egyszerűen nem jut el a tüdődig. Ilyenekből kezdeti stádiumban volt heti 1-2 is.


Utána volt az atombrutál pánikroham, amiből kb. hetente egy volt, kezdetben 8 óráig tartottak, aztán ahogy ritkult a másik rohamfajta, úgy növekedett az időtartam. A legutolsó húsz órás volt, és eleinte mindig hétfő délutánonként voltak. Először úgy kezdődött, hogy horribilis fejfájás, mindig ugyanazon a ponton, utána jött be a légszomj. Akár nyugodtan vettem, akár kapkodtam, nem kaptam levegőt. Ez a kettő állandóan kitartott, mellé még váltakozva voltak olyanok, hogy erős szívverés, fülfájás, teljes energiahiány, hidegrázás, túlhevültség (volt, hogy légkondinál, rövidgatyában, télen is megsültem), hányinger, hasmenés (egyszer egy pánikroham alatt 3 kilót fogytam). Általában ezek közben annyira ki voltam szolgáltatva, hogy csak feküdtem az ágyon, vártam, hogy elmúljon, és annyira nem tudtam gondolkodni, hogy egy eldöntendő kérdést is képtelen voltam megválaszolni. Fájdalomcsillapító, relaxációs gyakorlatok nem segítettek. Nekem a pszichoterápia vált be, meg az önerősítés, de ez mindenkinél más. Ha gondolod, írj nyugodtan. :)

2016. jún. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Huh, hat nekem szerencsere nem ennyire durva...:/ halalfelelmem sincs soha kozben, csak nagyon felelmetes fura megmagyarazhatatlan szarul let, de az kemenyen. Nem megy be a levegős nekem is volt párszor, bár enyhébb fokozatban...

Sajnos nekem a mindennapokat megkeseriti, mert igaz nem jon elo gyakran de mindig bennem van, hogy akarmikor ramtorhet:(

2016. jún. 24. 16:30
 9/9 anonim válasza:
Nekem a mellkasom kezd el szoritani,ugy erzem elgyengulok, nem kapok rendesen levegot,ramjon a hanyinger es a sirogorcs
2022. aug. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!