Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki antidepresszánst szed,...

Aki antidepresszánst szed, akár depresszióra, akár pánikra, meséljétek el, hogy jobban vagytok-e összességében és milyen volt a gyógyszer előtt?

Figyelt kérdés
Én pánikkal kezdtem kb 1 éve. Akkor cipralexet írtak, de olyan rosszul voltam tőle, hogy abbahagytam, mondván én nem fogok ilyen kábítószereket szedni. A pánikom hol jobb, hol rosszabb, de már közbe a depresszió is szépen bekúszott az életembe és pár hete konkrét halálvágyam van néha. Nagyon megijedtem,vissza szeretnék menni a dokihoz, de a gyógyszerek mellékhatásaitól is kb ugyanannyira félek a cipralex után, mint az ilyen mentális zavaroktól. Ráadásul hétfőtől péntekig, 0-24-be tök egyedül vagyok, mert a párom hetel. Másra meg nem tudok számítani, hogy megértsen,és mellettem legyen,ha épp netán rosszul vagyok a gyógyszertől.
2016. jún. 24. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én az antidepresszánstól csak rosszabbul lettem, semmit nem használt.

Pszichológushoz mentem és terápiával szűnt meg a depresszióm és a pánikbetegségem.

2016. jún. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

engem a halálvágy ijeszt meg.... a pánikrohamot már "leszarom"... Valamilyen szinten hozzászoktam, ismerem, van hogy önállóan kontrollálni is tudom már, mikor-hogy.

Viszont néha mostanában konkrétan azt érzem, hogy a lelkem mintha már távozni akarna, mintha azt érezném, nincs dolgom már a földön.. szerintem ez sokkal durvább, mint egy pánikroham. Nagyon ijesztő..... Soha nem éreztem még ilyeneket azelőtt... Nem akarok öngyilkos lenni, de attól is tartok, ha ez tényleg betegség, akár rosszabbodhat is. Amúgy nem vagyok egy gyógyszerpárti, de nem tudom.... talán van egy határ, ahol már tényleg kell........... félek :(

2016. jún. 24. 12:25
 3/11 A kérdező kommentje:
amikor ezt érzem, azt is érzem, hogy ez nem én vagyok, nem önmagam vagyok.,, mindig is idegesebb, szorongóbb típus voltam, meg kicsit zárkózott is, de azért meghalni még sose akartam...
2016. jún. 24. 12:27
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
Szia! Én szedem,és használ(t).Én Szertralint szedek,a sokadikra találták el,végül ez lett jó.Fontos,hogy nagyon lassan kell elkezdeni,ha nem megy a cipralex 10-es,akkor csak 5 mg-ot kell szedni pár hétig,és utána tízet.Ha még az se megy akkor 2.5 mg-ot először pár hétig. Ha egyszer be tud állni 4 hétig a 10mg,utána kb. 2 hónap után megszűnnek a mellékhatások,és sokkal jobban leszel.Az hog az elején rosszul vagy,sajnos gyakori. De megéri,ha kiartasz. Ez nem kábítószer,nagyon hatásos szorongásra,depire,pánikra,ha beáll.
2016. jún. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1 hete kezdtem sertralin-t, mellékhatásokkal eddig nem igazán találkoztam, ahogy még javulással sem, de tudom hogy idő kell neki.
2016. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

Én úgy vettem észre, hogy ha valakinek kémiai egyensúly felborulása, vagy genetikai alap miatt van depressziója meg pánikja, és nem történt semmi más az életében, akkor tud segíteni a gyógyszer, mert akkor valóban, azokon a dolgokon tud segíteni, amik nem működnek megfelelően az agyban.


Viszont ha van valami konkrét esemény, trauma, megrázkódtatás, bármi, amihez köthető az egész, vagy ami kiváltja, akkor inkább az segít, ha pszichológussal leástok a probléma gyökeréig, és próbáljátok letisztázni.


Nekem pl. rengetegféle-fajta zaklatás miatt vannak mentális gondjaim, 3,5 évig szedtem gyógyszert (Rivotril, Stimuloton), de nem használtak, mert nincs olyan gyógyszermennyiség, ami helyre tud hozni egy nárcisztikus anya vagy egy zaklató osztály által hagyott emélékeket, pszichoterápiával viszont megtanultam kezelni azt.


Első lépésként szerintem fontos lenne meghatározni, hogy neked inkább melyik miatt jön elő, és annak fényében választani terápiás módszert.

2016. jún. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4-es vagyok,a 6. hozzászólónak ment a plusz,így van.Aki szintén szertralint szed,annak azt mondanám,1991 óta nincs hatékonyabb antidepresszáns annál,amerikában még mindig a top 2-ben van,nálam szó szerint életmentő volt.(már nem bírtam menni,enni,aludni)
2016. jún. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is sertralin hatóanyagút szedek és teljesen elmúlasztotta gyakorlatilag mellékhatások nélkül. Az első 2 hétben akár igen cudar is tud lenni (akár sokkal rosszabb is, mint előtte, pedig azt néha nehéz elképzelni, hogy van lejjebb), nagy kérdés, hogy nem akkor adtad-e fel túl korán. Nyugtatót szedtél mellé az elején?
2016. jún. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én paroxetint (SSRI) szedek 3 és fél éve, nagyon-nagyon sokat segített. Igaz, nekem nem volt ilyen halálvágyam.

Két hét után kezdte kifejteni a hatását, addig viszont elég kellemetlen volt, ismeretlen félelem, szorongás, zavartság. Ezek elmúltak és beállt egyfajta nyugalom, egész nap dúdolgatok, feldobott vagyok, rendkívüli energiám van mindenre. Emelett nőtt az önbizalmam, barátnőm van, járok társaságba, stb.

Egyszóval nekem eddig nagyon sokat használt a gyógyszer.

2016. jún. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én eszcitaloprám és mirtazapin hatóanyagú antidepresszánsokat szedek pár hónapja, és sokkal jobban vagyok tőlük, bár az első pár hét kegyetlen rossz volt.
2016. aug. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!