Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beteges kényszeres félénkség...

Beteges kényszeres félénkség emberek között, erre mi a gyógymód?

Figyelt kérdés

Leginkább az olyan közegben erőssebb ahol teljesíteni kell, mások figyelmének vagyok kitéve. Pl iskola, munkahely.

Kényszeresen próbálok megfelelni másoknak ezért durván figyelek arra hogy nehogy hülyének nézzenek, baromságot mondjak. Ilyenkor elvörösödök, megfeszülnek az izmaim.

Nem tudom elfogadni magamat, ez abban nyilvánul meg hogy sokszor azért nem szólalok meg mert tudom hogy furán hangom van, csúnya vagyok(legalábbis azt hiszem, látom) és nehogy kinevessenek vagy beszóljanak, sajnos régebben sokszor történt ilyen napi szinten piszkáltak ilyen dolgokkal.

Gyakran videozom fotozom magamat a telefonom kamerájával, attól jobban érzem magam.

Előfordul hogy többen vagyunk egy helyiségben, ülnek előttem, mellettem és én olyankor pánikolni kezdek, direkt elforditom, lehajtom a fejem, nincs itt semmi keresnivalóm, kissebségi érzések hogy én egy kis szar vagyok a sok jó ember között, meg jajj biztos be fofnak szólni próbálom minél jobban összehúzni magam. Rosszabb ha hangosan, felszabadultan beszélgetnek, vagy ha jelen van egy tekintélyesebb ember pl. tanár, főnök, nagyon jó kisugárzású, magabiztos emberek.

általában el szoktam bujdosni a wcbe fél órára és csak nézek magam elé, próbálom kerülni a kapcsolatokat.

Ha sok ember van ehy helyiségbwn akkor nem félek bemenni mert rám szegeződne a figyelem, bemegyek persze de nem szívesen, inkább akkor ha nincs ott senki.

Amugy szeretem figyelni az embereket és elgondolkozok hogy hogyan tudnak ezek ennyit beszélni és Miert ilyen felszabadultak, magabiztosak.


2016. jún. 30. 16:34
 1/4 A kérdező kommentje:
*nem félek bemenni= félek bemenni
2016. jún. 30. 16:35
 2/4 A kérdező kommentje:
Kb olyan vagyok mint egy nyúl aki meghúzza magát a fűben
2016. jún. 30. 16:37
 3/4 A kérdező kommentje:

Ha valaki pl közvetlen a szemembe néz, rámnéz akkor nyomást érzek a fejemben, nagyon kellemetlen és felveszem ezt a megadó testtartást: lehajtott fej, lesütött szem stb.

Amugy miután elhagyom az intézményt akkor utána mintha levettek volna a hátamról egy nagy követ.

Am 20/f vagyok

2016. jún. 30. 16:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudom, nem válasz, de én is ugyanígy vagyok. Suliban szünetekben mindig magam elé bámulok, nem beszélgetek senkivel, kerülöm mások tekintetét. Ha nem suliban vagyok, akkor otthon, ha ritkán Elmegyek boltba, nagyon parázok, van, hogy nem merek valamit elvenni a polcról, ha ott van valaki más is.

16/L

2016. júl. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!