Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan kényszeres, nem magamtól...

Olyan kényszeres, nem magamtól jövő gondolataim vannak, amiktől legszívesebben elsüllyednék szégyenemben! Miért lehetnek ilyen nem normális gondolataim?

Figyelt kérdés
2016. márc. 31. 15:16
 1/8 crudy ***** válasza:
Lehet csak szimplán perverz vagy. Milyen gondolatok?
2016. márc. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem szexuális gondolatok!

Hat nem tudom leirjam e mert meg magamban is irtózatosan szégyellem! :s

2016. márc. 31. 22:06
 3/8 anonim ***** válasza:

de írd le. ha kimondod itt, akkor elveszik legalább a titok oldala.


amúgy meg egyszerűen nem menj arra gondolatba, ne azokkal a témákkal etesd a gondolkodásod. az, hogy milyen utakon járnak a gondolataid szokás jellegű. keress új utakat és azokon járj. és még azon se agyalj, hogy miért ezeken jár a fejed. érzelmeket se adj ennek, hogy jaj mire gondoltam, milyen vagyok stb. egyszerűen amikor észreveszed vidd át másra. merülj el másban. és akkor azokat az utakat fogod kitaposni. a kulcs, hogy idő kell ehhez. több hónap. szóval folyton vissza fog menni azért erre az agyad egy ideig, ettől ne ess kétségbe. csak menj máshova onnan.

2016. ápr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De nem magamtól gondolok ilyenekre! Akarstomon kívül, tudat alatt. Nem ilyenekkel foglalkozom. Pl. gondolkozok (akaratlagosan) egy teljesen normális dologgal, és csak úgy magától bevillanak olyan dolgok...

Ez amúgy kiskorom óta van.


Az "enyhébb", amikor az van, hogy az jelenik meg az agyamban, hogy megutni az embereket, stb. (azokat is akikkel jóban vagyok), de ez ritkább sokkal. Ami mindig van, hát az :///.....

2016. ápr. 1. 14:42
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg nem ilyen témákkal foglalkozom! Akkor ez a kérdés meg se született volna, mert akkor akarstlagosan gondolnék ilyenekre, és akkor nyilván nem lenne baj.
2016. ápr. 1. 14:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyilván nem akaratlagos. A gondolataink nagy része nem az, csak jönnek és mennek. És ezek szerint az agyad rászokott ezekre. Próbáld meg, ha észreveszed, hogy erre gondoltál, nulla érzelem, nulla harag, nulla önostorozás, egyszerűen csak vidd át a figyelmed másra. És amikor átvitted örülj neki. Esetleg ha tudod milyen helyzetekben jön ez elő, akkor próbáld kerülni ezeket, vagy nem benük maradni. mert az elején az nehéz lehet.


amit csinálsz az tök hasonló ahhoz, mint ahogy használunk egy szót pl én sokszor használtam a ge. ci káromkodást egy időben. ez önkéntelen olyankor. és rátudok szokni. aztán szépen ez a szokás kioltható.


Erről a szégyen érzésről is állj le. Az is megerősíti ezt, minden izgalom amit hozzá teszel. Az segít, ha nem törődsz vele, észresem veszed, hanem másra tereled a figyelmet.


Menni fog tényleg.

2016. ápr. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben, megpróbálom.

Köszönöm a segítséget.

2016. ápr. 1. 14:56
 8/8 andreandi válasza:
Szerintem ne menekülj ezek elől a gondolatok elől, hanem nézz szembe velük, akarj rájuk gondolni, mert így te irányítasz, nem vagy kiszolgáltatott helyzetben. Ha egy kényszercselekvést tudatossá teszünk, elmúlik a kényszer jellege, megakadályozod, hogy csak úgy, akármikor történjen. Fogd fel játéknak: na, gyertek csak szépen, sorban, ti rossz, csúnya gondolatok! De libasorban ám! - valahogy így. Naponta 3x5 percet szánj erre, aztán magad is meglepődsz majd, hogy: jééé, ezektől féltem ennyire...? Mert most úgy áll a helyzet, hogy elöl futsz te, utánad a rossz gondolatok. Hagyd abba a futást!
2016. ápr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!