Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Próbáltatok már alkalmazni...

Próbáltatok már alkalmazni idős, demens betegnél gingko biloba-t? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2016. júl. 4. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Kialakult, előrehaladottabb demenciára hatástalan. A ginkkobiloba és minden más is. Hány éves, milyen tünetei vannak?

Megelőzésre, kezdeti stádiumban esetleg jó hatása lehet, bár nem lehet megállapítani.

Én is adtam ilyet, de nem használt sajnos.

2016. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az agy az oxigén hiányától sorvad el. Nem pedig a ginko biloba hatóanyagainak hiányától. Ezért nem hathat egyformán minden embernél. A dementálódást csak is az agy oxigénellátásának helyreállításával lehet kezelni.
2016. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
83 éves. hallucinációi vannak, nagyon nehezen találja a szavakat, a rövid távú memóriája is jelentősen romlott. A pszichiáter javasolta,mint kipróbálandó dolog,hátha. Sajnos a hallucinációkat nem sikerült gyógyszerrel "elnyomni". :(
2016. júl. 4. 17:22
 4/5 A kérdező kommentje:
2-es habár pszichiáter nem vagyok,de hülye sem,persze h tudom,h nem gingko biloba hiánytól van...
2016. júl. 4. 17:25
 5/5 anonim ***** válasza:

2-es: az időskori demenciára sajnos semmilyen hatásos gyógyszer nincsen. Az agy zsugorodása idézi elő, ez fizikai elváltozás.


A kérdezőnek: A pszichiáter nem szokta megmondani, hogy nincs esély a javulásra, folyamatosan romlani fog az állapota. Lehet venni ginkgobilobát, rohadt drága, de nagyjából nulla a hatása.


83 éves betegnél föl kell készülni az állapotromlásra és pár év alatt a teljes leromlásra , aztán... de ezt mindenki tudja. A pszichiáterek azért nem szokták elmondani, hogy mi várható, mert akkor a gyengébb idegzetű családtagok ott előttük összeomlanának. Rettenetesen nehéz dolog egy demens beteg ápolása éveken keresztül, nagyon megneheziti a család életét, későbbi fázisban egy embernek állandóan vele kell lenni, stb. Iszonyuan nehéz, én végigcsináltam...

2016. júl. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!