Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ivás és drogozás tényleg a...

Ivás és drogozás tényleg a gyenge embereknek való?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják hogy aki iszik/drogozik az gyenge és gyáva és nem oldja meg a problémáit közben lehet le kellet vágni az egyik karját és nem lehet emiatt él sportoló stb ezt hogy oldja meg? Sokan nagyon nagy okosak...Szerintem a legkeményebbeknél is betelik a pohár néha és ki akarnak kicsit szakadni a valóságból.

2016. júl. 5. 03:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem gyenge és nem gyáva, csak nemtudja kezelni az érzelmeit és rossz stresszlevezetést választott.

Az alkohollal és droggal pedig az a gond, hogy függőséget okoz. De a dohányzás is ilyen. A magyarok majd fele cigizik, a java a stresszes életmódra fogja, vagy arra, hogy nem tud leszokni.

Az is függőséget vált ki, csak a dohányzás nem butítja le hirtelen az embert és nem befolyásolja a döntőképességét.


Ha egy függés kialakul akkor nehéz leszokni, általában azt is tudják, hogy nem a legjobb amit tesznek, de a bennük lezajló kémiai reakciók felülírják azt.


Vannak alapvető belénk kódolt függőségek is, pl az étel. Ha egész nap nem eszel, estére csak arra tudsz gondolni, hogy hogyan fogod otthon a képedbe tömni a hűtőben csücsülő grill csirkét. A drog és az alkohol is ilyen reakciót vált ki.


Elsősorban nagyobb hangsúlyt kellene fordítani a prevencióra, megismertetni az embereket egészséges stresszkezelő módszerekkel. Pszichológia/pszichiátriai segítségeben részesíteni azokat akik nagy traumán mentek keresztül.

Idővel remélhetőleg itthon is eltűnik az a tévképzet, hogy aki szakember segítségét veszi igénybe az bolond. Sokszor egy beszélgetés is sokat tud segíteni.

2016. júl. 5. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szerintem aki öregen csúszik le és az utcára kerül az már nem sok mindent tud kezdeni.Sokan 70 évesen is az utcán szenvednek de valahogy még nem akasztoták fel magukat ezt egy csöves mondta nekem aki szintén öreg volt.Legtöbb szerintem már aki ilyen öreg nem is akar változtatni csak meg legyen a napi alkohol bevitel aztán meglesz ott magában.


Vagy amikor valaki él sportolónak készült már évek óta edz tartja a kaját készül versenyekre és amikor már meglenne a kitűzött cél mondjuk elindulna egy nagyobb versenyen akkor balesetben elvesziti az egyik végtagját és lőttek az egész karrierjének pedig erről szólt az élete.


Vagy amikor valaki beteg ahogy én is és nézi ahogy a normális ember jól elvan és csinálja azt amiket ő nem tehet meg és senki nem segit rajta max szóban ami lófaszt nem ér.Tudja az ember ilyenkor hogy feleslegesen él mert csak úgy van és semmi hasznosat nem csinál

2016. júl. 5. 03:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy karral is tudsz teljes életet élni, csak át kell pozicionálnod magad.
2016. júl. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De már az élsportot b'szhatom
2016. júl. 5. 22:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már olyan álmom amit feladtam sőt mindenkinek volt már. Ez nem gyengeség hanem keresni kell helyette egy olyan dolgot amiben jó vagy.
2016. júl. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A függőség az sajna nagyon nem jó. De ha néha csak kiereszti valaki a gőzt, abba semmi rossz nincs.



Más! Gondolkozzon mindenki el azon, hogy mi az, hogy gyenge, és ha gyenge, az miért is baj?


KINEK TARTOZUNK AZZAL, HOGY ERŐSNEK MUTASSUK MAGUNKAT?


De tényleg? Az erősnek látszani akarást tartom sokkal rosszabbnak, mint a felvállalt gyengeséget. Az első az maszk, színjáték, a másik pedig hitelesen emberi.

2016. okt. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!