Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelhető a szociális...

Hogyan kezelhető a szociális fóbia? Van rá valami gyógyszer?

Figyelt kérdés

Voltam már vele pszichológusnál, de sz@rt sem használt. Máról sem szólt az egész, mint hogy nézzek szembe azzal, milyen sz@r gyerekkorom volt. Oké, szembenéztem vele. Na és? Attól még semmi sem változott.

Nem fogok több pénzt pazarolni hozzá nem értő milfekre, akik azt hiszik, hogy csak panaszkodni járok hozzájuk. Elvégre arra itt van ez a honlap is, nem? ;) Na és persze ingyen van. :)


DE!

Komolyra fordítva a szót: nem találok megoldást! Egyszerűen képtelen vagyok az emberekkel, akárcsak két percigis kommunikálni. Vagy még jobb: 5 mondatot sem tudok váltani velük. Ha mégis nagy nehezen, akkor... borzalom!


2016. júl. 6. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
Pszichiáter, gyógyszer, főleg szorongásoldók.
2016. júl. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Fiatal korban még légzésterápia nagymértékben javít rajta, idővel meg is szűnik. Mennyi idős vagy?
2016. júl. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
1-es: Ezek a gyógyszerek kiválthatók recept nélkül?
2016. júl. 6. 12:01
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Nem! Orvos kell hozzá. És óvatosan a gyógyszerekkel, én függő lettem tőlük.
2016. júl. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az orvos nem használ. Ott voltam legelőször.

Orvos=pénznyelő automata.

2016. júl. 6. 12:33
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Hipnobehaviorista terápia a legeredményesebb
2016. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Másik pszichológust kellene keresned, lehetőleg olyat, aki más módszerekkel dolgozik, mint akinél voltál.

És nem hozzá nem értő milfek, vegyél vissza az arcodból. Másképp esélyed nincs kigyógyulni, csak megfelelő pszichoterápiával.

2016. júl. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Legelőször talán az attitűdödet kéne helyrehozni...mit gondolsz mit fogunk javasolni? Szenvedsz valamitől, a pszichológus hülye, az orvos meg kapzsi, gratulálok, nagyot léptél előre. Vannak más pszichológusok és más orvosok is. Egyébként a család a legelső szociális közeg, amivel találkozol, nyilván ők hatnak rád leginkább az emberi kapcsolatok kialakításánál. Az hogy nézz szembe pedig egyszerűnek hangzó tanács, valójában pedig a legnehezebb... hidd el, ha a családoddal rendezett lenne a kapcsolat, nem lenne problémád a kapcsolatteremtéssel...Főként, hogy a szociális fóbia egyik alapja az alacsony önértékelés, ami általában szintén a gyerekkori túlóvó vagy éppen kritikus szülői attittűd egyik mellékterméke...

A szorongásoldó tűzoltás, a pszichiáter felírja, ha indokoltnak látja.

2016. júl. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
barátom az ilyen dolgok nem 1-2 nap alatt történnek. nekem 1 évnyi terápia kellett hozzá, hogy valami eredmény legyen. egyébként a gyógyszerektől se lehet csodát várni, még akár nagyobb kárt is okozhatnak, mint hasznot, pl. függőség, mellékhatások, stb.
2016. júl. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
8: Csak sajnos ahhoz emberi lényekkel kéne élnem, és nem azzal amim van.
2016. júl. 7. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!