Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szeretik ráaggatni az...

Miért szeretik ráaggatni az alábbi jelzőket a mentális zavarban szenvedőkre: akaratgyenge, bolond, közveszélyes, lusta, önsajnáltató, csak a figyelmet akarja magára vonni? Miért kell sztereotípiákat alkotni?

Figyelt kérdés
Nem sok kell ahhoz, hogy valaki mondjuk depresszióba zuhanjon vagy kiütközzön rajta a pánikbetegség, például ha az illetőre valaki rátámadt a tömegben.

2016. júl. 6. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó kérdés. Én már az ellen is vagyok, hogy egy depressziós vagy bármilyen szorongásos embert egyből BETEGNEK könyveljünk el. Rájuk nézve is káros ez szerintem. Akik tényleg BETEGEK pl.: skizofének, skizoaffektív zavarosok, paranoid pszichózidban szenvedők, bipoláris zavarosok, súlyos személyiségzavarosok


Egy kis saját tapasztalat: Volt egy halálközeli élményem - majdnem bent vesztem egy égő házban, ki kellett ugranom az ablakon ennek elkerülése érdekében.. Összetörtem magam és az eset után elkezdtek pánikrohamok és rémálmok kínozni. Ennek talaján - bár más durva traumák is értek előtte az életem során - alakult ki a súlyos pánikbetegségem, ami még most is tart enyhébb formában.

Voltam régen pszichiáternél, kaptam gyógyszereket, de nem használtak hanem rontottak, ezért más megoldás után néztem. Jártam pszichológushoz, ő segített, de nem szűnt meg a pánikbetegségem. Megtanultam együtt élni vele, nem vág már földhöz ha jön 1-1 roham - eltűröm, aztán lenyugszom-, élhető az életem. 2 szakra is járok egyetemen, edzek, vannak hobbijaim. Szóval tudok teljesíteni, normális életet élek.

Ennek ellenére megkaptam már néhány embertől, hogy nem szedem a 'bogyóimat' ezért biztos közveszélyes vagyok, őrült vagyok, pszichiátriai eset, az ilyenek jutnak oda, h villamos elé lökdössenek embereket stb. Az enyhébbik változat az, hogy szimplán elkönyvelnek gyenge, beteg selejtnek.

Szerintem túl nagy a tudatlanság, tévképzeteik vannak az átlagembernek a pszihés problémákkal szemben.

2016. júl. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy írtál! Jó hallani, hogy egyetemre jársz. Igen, sajnos rengetegen hátrányosan megkülönböztetik a mentális zavarral küszködőket, pedig bárkivel előadódhat.. :/ Igaz, én sosem jártam hasonló cipőben, de szomorúsággal tölt el, amikor mondjuk belebotlom egy depressziós vagy pánikbeteg emberbe.. :/
2016. júl. 6. 16:06
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom azért, mert így az egyszerűbb. Nem kell utána vele foglalkozni, sem megkérdezni mi baja van, vagy miben segíthetek, egyszerűbb lezárnia dolgot hogy ráaggatunk mindne féle mar.haságot, önsajnáltató pl. és ezzel le is van rendezve, senkit nem érdekel. Ilyenek az emberek nagy része. A másik meg sajnos tényleg sok ember lusta, önsajnáltató stb és szeretnek a depresszió vagyok mögé rejtőzni, miközben azt sem tudják mi az. Nah, szerintem ezért.
2016. júl. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem elég fejlett a társadalmunk ahhoz, hogy mindenki megértse, hogy a mentális betegségek is betegségek, függetlenül attól, hogy nincsenek egyértelmű, látványos tüneteik. Aki nem tapasztalta meg a saját bőrén-lelkén, az nehezen tudja elképzelni, milyen a depresszió vagy a súlyos szorongás. Az értelmesebbje felfogja, hogy senki sem önszántából lesz lelki beteg, a többi előhozza az általad felsorolt jelzőket, mert egyszerűbb valakit lenézni, mint megérteni, hogy mi baja van.
2016. júl. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 homo ludensz ***** válasza:
79%

Nekem ez van minden ambuláns lapomon:rekurrens (ismétlődő) depresszió,jelenleg közepes depressziós epizód.

Magamat többre tartom azoknál akik két lépést nem tesznek a mentális problémáik gyógyítása érdekében.

2016. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 homo ludensz ***** válasza:
56%
Az hogy betegség e vagy csupán hiszti a depresszió vagy a pánik csak azok tudják akik átélték. Még azok sem akik szakemberként könyvből megtanulták és lélekgyógyászként praktizálnak. Ezt azért merem kijelenteni mert régóta rákényszerülök a tevékenységükre és a viselkedési normák alapján sorolják(BNO kód)az embereket és azt hangoztatják hogy a pszichét (lelket) gyógyítják legtöbbször gyógyszerrel.
2016. júl. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket!
2016. júl. 7. 22:08
 8/9 A kérdező kommentje:
Az akaratgyenge jelzőt sem értem, sokak szerint a mentális zavarban szenvedők maguknak generálják a betegséget. :S Szomorú..
2016. júl. 17. 07:00
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert azok, akik ebben nincsenek benne, nem értik meg, hogy mi ez és milyen fájdalmakkal jár.
2016. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!