Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek negatív és boldog ember lehessek?

Figyelt kérdés

Amikor még a párommal a mézes hónapokat / max másfél évet töltöttük én annyira megváltoztam jó irányban. Boldog volt minden körülöttem és nem csak én. Mindent szebbnek láttam, minden olyan jó volt. Kezdeni akartam magammal valamit, de több időt töltöttem avval, hogy a jelent élvezzem. Amikor végre voltak céljaim, a kapcsolatom elromlott nagyon csúnyán. A párom próbált nekem segíteni, hogy összekaparjon és higyjek neki, de csak rosszabb lett. Mire észre vettem, hogy mi is zajlik körülöttem pontosan (párom végre elkezdett velem újra kommunikálni, addig csak malmoztam, hogy mi van velünk és vele...), addigra már nem volt belém szerelmes és elvesztette a bizalmát felém! :(

Én se tudok már benne úgy megbízni, de még mindig szeretjük egymást (erős szeretet, vágy stb). Szeretnék vele maradni, de ő állandóan kétségek közt hagy. Van, hogy 5 napig nem jelentkezik, majd amikor találkozunk a közös jövőnket tervezzük... meg rengeteg ilyen ellentétes dolog van. Pl írok neki facebook cseten, de ő nem válaszol rá 2 napig, pedig látta! És nem is érdektelen dologról volt szó: kettőnk közös jövője. Tény, hogy nem írásban kell, de legalább valamit válaszolhatna, legfeljebb azt, hogy: "személyesen megbeszéljük a részleteket" vagy "oké, tudomásul vettem".

Én nagyon szeretnék olyan ember lenni, aki nem másra van utalva, de valahogy mintha függenék tőle :'(

Azt szeretném elérni, hogy újra boldogok legyünk együtt és felnézzen rám, és ezek mellett, ha velem kell beszélgetnie kettőnkről, akkor ne tehernek érezze, hanem ő jöjjön oda hozzám a kettőnk dolgaival, mert érezze a bizalmat.

Hogyan tudnám ezt újra elérni?

Hogyan beszéljek vele úgy, hogy ne tehernek érezze, hanem megoldás kulcsának?


22/N



2016. júl. 7. 14:14
 1/9 A kérdező kommentje:

Azért nem a párkapcsolat pontba írtam ki a kérdésemet, mert innen indultok adok a dolgaim, ami miatt most negatív ember vagyok. Mindig mindenkit leszólok, aki undorítóan öltözik, vagy nagyon gáz amit csinál. Szerintem ez azért valamilyen szinten normális lenne. A probléma az, hogy ugye én diszkréten próbálom ezeket megjegyezni a páromnak, d eő meg ki nem állhatja, hogy negatív vagyok. Őt ez ennyire nem zavarja, hogy milyen emberek járnak az utcán és hogyan viselkednek. Evvel nem tudom mit kezdhetnék.

Meg olyan jellegű problémám van még, hogy nagyon elemezgetem az embereket és sokszor látszik rajtuk, hogy ők nem azért ilyenek mert ilyenek, hanem azért, mert olyanok akarnak lenni és csak erőlködnek, de nekem átlátszó. A párom nem tudja mennyire veszi észre, de őt ez se zavarja! Sokkal inkább az zavarja, hogy én mit foglalkozom másokkal. De ha magammal foglalkozom, akkor meg önzőnek tart :S

2016. júl. 7. 14:21
 2/9 A kérdező kommentje:
Hiába elszánom magam arra, hogy csak magammal és a párommal foglalkozzak, attól még engem zavarni fog a világ, és nem tudok vidám lenni. Én nekem ez műhappy lenne. Nagyon jól tudjuk milyen világot élünk, és minden velem szembe jövő ember a tömegben kikészít. Még is ennek ellenére nem csak a páromnak, hanem a többi ebernek is a mosolygós pozitív ember kell. Na de hogyan, ha mások ebben meggátolnak? Pl nem tudnak közlekedni, nekem jönnek, engem szólnak meg, amikor ők voltak figyelmetlenek, meg ha pénzt kérnek és nem adok stb.
2016. júl. 7. 14:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem passzoltok egymáshoz ennyi. Te elégedetlen vagy magaddal, és emiatt másokkal sem vagy toleráns. Őt meg zavarja a negatív attitűdöd. Nem úgy lesz jobb a kapcsolatod, hogy reméled, hogy minden úgy lesz, mint régen, hanem te próbálsz megváltozni önmagadért.
2016. júl. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem reménykedem, hanem próbálkozom! Hogyan válhatnék jobb emberré? Így magunk közt szólva hatalmas szívem van és képen voltam megkönnyezni egy mesén is...
2016. júl. 7. 16:45
 5/9 A kérdező kommentje:

képes* elnézést, csak gyorsan gépelek és sajna nem olvasom át mindig.


Szeretnék nem negatív lenni a saját érdekemben, de ez nem mindig jön össze. Attól függ, hogy milyen napom/ kedvem van éppen.

2016. júl. 7. 16:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én rövid pszichoterápiát javasolnék. Ismerek egy remek szakembert, ha szeretné, privát üzenetben elküldöm az elérhetőségeit.

2016. júl. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, szeretném! Várom az üzenetet! :)
2016. júl. 10. 20:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Bárkit is küld, azért csekkold le, hogy tényleg megvannak-e a szakképesítései, minimum okleveles pszichológus.
2016. júl. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez alap! :-)
2016. júl. 10. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!