Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy merjek...

Mit tegyek, hogy merjek vásárolni?

Figyelt kérdés
Problémáim vannak, viszont azt már nem szeretném hagyni, hogy emiatt ne merjek vásárolni. Tehát általában inkább be se megyek a boltba, mert tudom, hogy ott egy eladó és beszélni kell vele, vagy hogy valamit elrontok/nem tudom, hogy mit hogyan kell csinálni, és nem vásárolok. Olyan is volt már, hogy konkrétan majdnem éhen haltam, de akkor sem mertem venni egy gyrost... Le szeretném küzdeni ezt, legalább ebben a formátumban, mert ez így nem állapot, viszont nem tudom, hogy hogyan is kezdjek hozzá :/

2016. júl. 9. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor menj szupermárketbe vásárolni.Én is inkább olyan helyre szeretek járni vásárolni,ahol nem liheg az eladó a nyakamba mindenegyes léptemnél,nem próbálja rám tukmálni az árut és nem kell kötelezően megindokolni,miért nem tetszik,mondjuk egy ruha(vagy miért nem akarom megvenni)
2016. júl. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tescoban van önkiszolgáló pult, ott nem bāsztat senki
2016. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért az már elég beteges,hogy inkább nepokig éhezel,semhogy elmennél boltba.

Ne félj,az eladók nem harapnak.És ha tudsz számolni nem fogsz leégni előttük.

2016. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De kiskorúként magamtól nem engednek bevásárlóközpontokba, és ott is ugyan az, fizetni kell, beszélni kell, és az nem megy. Tökmindegy, hogy hol vagyok, SEHOL nem megy...


Igen, beteges, nagyszerű megállapítás. Magamtól sosem jöttem volna rá, köszönöm a fantasztikus megállapítást, végül is csak ezért írtam ki a kérdést, mert tisztában vagyok vele, de egészségedre... :D

2016. júl. 9. 14:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát figyelj! Én már ezen vagy 20 éve túl vagyok és azt tudom neked ajánlani, hogy a félelmeiddel szembe kell menned, csak így tudod leküzdeni! Én is hasonló szere.ncsétlen voltam, nem mertem beszélni, kérni, kérdezni, zavarba jöttem stb. Ez csak akkor múlt el amikor előbb átgondoltam mit akarok venni, megfogalmaztam előre a kérdéseket, elgondoltam hogy megyek be stb. stb. szembe mentem a félelmeimmel, én intéztem az ügyeim és nem anyuci, mert ha ő fogja helyetted megcsinálni akkor 18 évessen is rettegni fogsz hogy megtegyél bármit is. Ez a te harcod önmagaddal szemben, nem könnyű de csak így megy. Hidd el idővel ahogy tapasztalod a dolgokat, vagyis tanulsz úgy fog elpárologni belölled eza görcs. Próbáld csak magad. Egyébként hány éves vagy? Ha 14 elmúltál akkor simán mehetsz magad venni dolgokat kivéve alkohol, cigi az korhatáros.
2016. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, írtam privátban!
2016. júl. 9. 23:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem írtad hány éves vagy.

Az adna egy alapot, hogy milyen szinten válaszoljunk.

Általánosan azonban tényleg csak azt lehet írni, hogy magadnak kell leküzdened a félelmed. Azt kár írogatni, hogy nem kell félni, mert nincs mitől... Nyilván ezeken túl vagy.


Nem ismerem a körülményeket sem, de mondjuk, ha olyanok mint amit gondolok, hogy van szülő a háttérben, csak pórázon tart, és nem mersz mellette se mondani se csinálni semmit, akkor kell találj egy olyan szomszédot, ismerőst, aki megérti a helyzeted, és tud, segíteni... mondjuk bemenni a boltba... elkíséritek egymást, ő vásárol, aztán egyszercsak te, úgy hogy Ő is ott van veled...

Én a feletted lakóra gondoltam, ha van ilyen,

vagy a szomszéd lépcsőházból egy elfogulatlan családbarát.

Falun nehezebb, ott mindenki mindenkit mindenkinek.

2016. júl. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!