Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a teendő ha butának tartom...

Mi a teendő ha butának tartom magam?

Figyelt kérdés

Lényegében azért,mert nincs diplomám.

Aki diplomás az okos,az értelmiségi. (arról nem is beszélve,hogy könnyebb nekik,jobb a megítélésük)

De azért is,mert nem igen tudok tanulni,új dolgokat elsajátítani,átlátni ,értelmezni dolgokat.


Már eljutottam oda,hogy ha lenne is diplomám akkor is butának tartanám magam.


Miért van ez?



2016. júl. 13. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Diplomás között is van annyi hülye, hogy Dunát lehetne velük rekeszteni. Ez nem mérce.


Első körben olvass sokat, tájékozódj a világ dolgairól, hogy mi hogyan működik.

2016. júl. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
90%

Az előző válasz azt feltételezte, hogy tényleg buta vagy, ezért javasolta, hogy tanulj.


Én feltételezem, hogy valójában nem vagy buta, hanem csak önbizalmad nincsen:


Kezdj el csinálni valamit, bármit. A cél az lenne, hogy sikereket érj el vele, és ez önbizalmat adjon. Ehhez szükséges egy szemléletváltás is: próbáld megkeresni mindig a dolgok legnagyobb/legkisebb pozitív oldalát.


Ha eddig nem tetted, akkor javaslom hogy kezdj el edzeni. Bármi jó, amiben van rendszer, a lényeg, hogy idővel növeld azt a munkát, amit el tudsz végezni. Ez lehet akár X méter futása, jövőhéten pedig X+Y méter futása.


Javallott viszont a súlyzós edzés elkezdése. Arról bővebben: powerbuilder.hu , ingyenes ebook, illetve sargakapszula.hu , bár ez utóbbi hiányos, de alapnak jó.

2016. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mindig is sportoltam , de ilyen téren sose segített.


Olvasok,tájékozódok.


Ettől függetlenül még buta vagyok. Ráadásul nem értek semmihez. Mondjuk ha értenék is butának tartanám magam.

Nem tudom miért van ez.

2016. júl. 13. 12:33
 4/8 A kérdező kommentje:
A rendszeresség viszont nem megy !
2016. júl. 13. 12:34
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
A diplomások a legbutábbak, hiszen nekik pont az élettapasztalat maradt ki. A suliból meg azt nem lehet eltanulni. De amúgy nincs jelentősége, minden 3. ember már diplomás kb. Nekem volt egy nagyon stréber diplomás barátnőm, sőt, kettő is, és éppen az tetszett bennük, hogy buták voltak. Vágott az eszük, nagyon gyorsan felfogták a dolgokat, csak ez kb. olyan, mintha 5-10 évig a szar és a trágya összetételét tanulnád, és orvosit tennél belőle, hogy te a szar dns-éből tudsz klónozni egy másik kupac szart. Szóval valójában semmit nem jelent, diplomások olyan fajta okosak, akik tudata felett elhatalmasodtak a tanárok és a könyvek, és kimaradtak az életből. De én pont azt szeretem bennük, hogy naivak, ezáltal tudod őket formálni, mutatni nekik újat, persze aki mondjuk bölcsész féle, egy jogász féle már sokkal csőlátásúbb, kevésbé nyitott.
2016. júl. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én még nem találkoztam olyan diplomással aki olyan lett volna, mint amilyet te írsz.

Hamar kiderült,hogy több mindenhez és jobb értenek, mint én és jobb átlátják a témát.

2016. júl. 13. 18:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Említetted hogy olvasol...

Olvasd el ezt: Daniel Goleman - Érzelmi intelligencia


Ezt a kérdést nem tudom megválaszolni hiszen ennél jóval többet kéne tudjak rólad.

2016. júl. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor már eljutottál a bölcsességnek arra a fokára, ahová a nagyokosok sem jutnak el. Egy diploma (iskolai végbizonyítvány) megszerzése sokszor csak stabil ülőfelület kérdése, elsősorban a megrendíthetetlen kitartás kell hozzá és nem ész vagy kiváló egyéb képesség. Tanulj, még nem késő, autodidakta módon is lehet ismereteket szerezni, de az intézményesített tanulás által megszerzett papírok legalább formai keretet teremtenek ahhoz, hogy mások okosnak tartsanak téged.
2016. aug. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!