Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is élt már át hasonlót?...

Más is élt már át hasonlót? Ezt nevezik pánikrohamnak?

Figyelt kérdés

Elég stresszelős,szorongós típus vagyok,család stb miatt is, hát így nőttem fel hagyjuk is.. Nem tudom köze lehet e hozzá. Szóval pár hete elmentünk nyaralni barátokkal, nagyon jó volt, egész héten csak a nevetés, bulizás,nem gondoltam az otthoni rossz dolgokra,csak élveztem az életet, szerintem egész életem legboldogabb hete volt. Aztán jött a hazaút, és pont indulás előtt a busszal volt egy kis bibi, de megoldották, nem is érdekelt, még mindig jó kedvem volt. Aztán eltelt kb egy óra, barátnőmmel beszélgettünk és eszembe jutott hogy mindjárt hazaérünk, megint megy a hajtás. utána arra gondoltam hogy túl szép volt a nyaralás, túl tökéletes, én hogy élhettem át ilyet? lelassult a szívverésem, és halálfélelem jött rám, 100%ig biztos voltam benne hogy karambolozni fogunk, pedig semmi probléma nem volt a sofőrrel sem, nem is hiszek az ilyen bevonzásban sem, racionális vagyok , de nagyon szomorú lettem és pánikoltam, a sírás kerülgetett, azon járt az eszem hogy szólok mindenkinek hogy kössék be magukat, smst akartam írni a szüleimnek,annyira furcsa volt,pánikoltam mégis olyan nyugalmat éreztem,elfogadást egyszerre... utána elmúlt szerencsére, de egész úton előjött egy két percre. Nem is kellene vele foglalkoznom tudom hülyeség, de kíváncsi vagyok, hogy mással is történt hasonló? Nem vagyok amúgy pánikbeteg,ez volt az első eset,ha ezt pánikrohamnak lehet nevezni.

21L


2016. júl. 13. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Pánikrohamnál durván begyorsul a pulzus, nem lelassul.Ez valami más volt.
2016. júl. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ja és halálfélelmet érzel nem nyugalmat.


-intenzív, elviselhetetlennek megélt, rossz közérzet; menekülési késztetés; kontrollvesztéstől, megőrüléstől, haláltól való félelem; légszomj (a beteg érezheti úgy, hogy mindjárt megfullad); a beteg úgy érzi, minden kicsúszik a kezéből; szapora szívverés; kipirulás; izzadás; reszketés, hidegrázás; szédülés; émelygés; hőhullámok; görcsös hasi és/vagy mellkasi fájdalom; fejfájás; gyengeség; gombócérzés a torokban, nyelési nehezítettség.


Ezt úgy másoltam, mert nem volt kedvem a saját tüneteimet leírni.

2016. júl. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm, igen ezeket sejtettem mondjuk..
2016. júl. 13. 16:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

egy pszichológus azért nem ártana, bp-i vagy?

2016. júl. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!