Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ajánlanátok esetleg Budapesten...

Ajánlanátok esetleg Budapesten JÓ pszichológust?

Figyelt kérdés

Valaki aki végre nem fogadja el amit mondok, és nem hagyja, hogy megmagyarázzam a problémáim, valaki aki végre segít megoldani a problémáim, valaki akinek tényleg hivatása a munkája.

Nagyon fontos és sürgős lenni...



2016. júl. 14. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor jó egy pszichológus, ha kiképzett (lehetőleg mélylélektani: KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi, Ericksoni) terapeuta.
2016. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, és eddig vidéken adott volt a kínálat, nem is igazán mentem vele semmire, most viszont, hogy felköltöztem, nehéz is, és remélem, hogy lesz valaki szakképzett elhivatott pszichológus aki segítséget nyújt nekem.

Nem tudod, hol lehetne utána nézni interneten ennek?

Bár ilyen agyonhype-olt weboldalas meg árkedvezményes pszichológusra nem tartok igényt.

2016. júl. 14. 23:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Van egy oldal, ami kifejezetten erre való. (pszichologuskereso)

Nincs olyan terápia ami jobban működik, mint a másik, vagy hatásosabb. Egy jó szakember kell hozzá, és egy személyiségedhez illő terápiás módszer. Ha röviden leírod, hogy milyen jellegű a problémád lehet legalább a módszerben segíthetünk, de a már említett oldalnak ilyen funkciója is van.

2016. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lényegében pánikbetegség, hipochondria, szorongás.

De szerintem mindhárom egybefügg. Egyszer legyőzöm aztán hirtelen visszatér, és ez így nem állapot.


Na igen és a lényeg az, hogy ezen az oldalon akkor ténylegesen minőségi doktorok találhatóak? Mert a kezelés válfaja, az már majdnem hogy mindegy kategória.

2016. júl. 15. 22:43
 5/6 anonim ***** válasza:

A pszichológusok nem doktorok, bár nyilván vannak fent pszichiáterek is, akiknek van pszichoterapeuta képzettsége. Lehet neked pont ez lenne a legjobb, mert a pánikbetegség pl. jól kezelhető gyógyszerrel. Egyébként ilyen szorongásos zavarokra még a kognitív viselkedésterápia is jó relaxációval/autogén tréninggel kombinálva.

Egyáltalán nem mindegy a módszer ebben az esetben, mert mondjuk egy "klasszikus" pszichoanalízis segíthetne felderíteni az okokat, de rövid távon nem segítene a tünetek kezelésében.

2016. júl. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon jó szívvel ajánlom Dudás Dórát!
2016. júl. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!