Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ajánlanátok jó pszichológust/p...

Ajánlanátok jó pszichológust/pszichiátert Budapesten?

Figyelt kérdés
Már lassan két hónapja hogy szakított velem a barátnőm. Sok évig voltunk együtt, és egyedül nem tudom kiheverni. Azóta folyamatosan depressziós vagyok. Megpróbáltam egyedül túltenni magam az egészen, de egyszerűen nem megy. Jelenleg már ott tartok, hogy reggeltől estig iszom, és félek, hogy már kezdek rá is szokni. A szempont elsősorban az lenne, hogy jó, megértő pszichiátert találjak, de ez sem lenne gond, ha nem menne rá még a gatyám is. Előre is köszönöm!

2016. jún. 20. 21:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

2 hónap az még nem olyan időszak, hogy ok nélküli legyen a lehangolt állapot. Az hogy hogyan küzdesz meg vele (ti. ivással) már nagyobb gond. Nem hiszem, hogy a pszichiáter lenne a megoldás, életvezetési krízisekhez értő (pl. tanácsadó szakpszichológus) segítségét kell kérni.

Pszichológuskeresőn elég sokan fent vannak, tudsz szűrni több szempont alapján.

Az antidepresszáns nem fog segíteni megküzdeni a problémával, csak a tüneteket enyhíti.

2016. jún. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pszichológus, és addiktológus kell. Addiktológusnak igencsak javaslom dr. Csernus Imrét. A szenvedélybetegségekkel kapcsolatos munkásságát személy szerint mélyen elismerem, ki kellene tüntetni azt az orvost.
2016. jún. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül addiktológus, ha amúgy korábban nem voltak ivással kapcsolatos problémái...

Csernus pedig eléggé hypeolt, vannak más hozzáértők is, akik fele ennyi figyelmet sem kapnak. Ráadásul ő konfrontálni szeret nagyon, ami néha hasznos (pl. drogosoknál), de nem mindenkinek van szüksége ilyen típusú terapeutára.

Persze, ha amúgy a kérdező nem tudja kezelni az ivászati problémáját, miután/miközben szakemberhez jár a szakítása miatt, szükséges ezzel is foglalkozni a terápiában. Ehhez valóban nem árt, ha van egy addiktológiai végzettsége a pszichológusnak, de ha ért a kognitív viselkedésterápiához, az is működhet. Nem olyan nehéz olyan szakembert találni, aki vagy az egyik vagy a másik végzettséggel rendelkezik. Két különböző szakember felkeresését nagyon nem ajánlom.

2016. jún. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Írok privit.
2016. jún. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
600/óra és szívesen meghallgatlak :D
2016. jún. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérdező kérlek alaposan nézz utána a szakember végzettségének. Pszichológus biztos legyen, még jobb ha klinikai vagy tanácsadó szakpszichológus.
2016. jún. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hogy ki a jó pszichológus az több dolgon is múlik. nem elég csak jó szakembernek lennie, az is kell, hogy egy hullámhosszon legyetek és működjön az emberi, munka kapcsolat köztetek. ez csak kipróbálva derül ki.
2016. jún. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

# 5: Nagyon vicces vagy, de azért egy pszichológus messze többet nyújt a meghallgatásnál. Akkor tegyél ilyen ajánlatot, ha képes vagy heti rendszerességgel, mindig ugyanabban az időben rendelkezésre állni, akár éveken keresztül. Ja és hol is?

A terápia lényege, hogy semleges, biztonságos helyen történjen, ahol mások nem hallják. Tehát sem a terapeuta lakása, sem a páciensé, sem nyilvános hely nem alkalmas. A díjadban benne van az is, hogy ilyen helyszínt biztosíts? A terapeutának ugyanis ez benne van az óradíjában (sőt, a nagyobb részét ez teszi ki).

A terápia során felmerülnek intenzív érzések, úgy mint harag, düh, indulatok, félelmek, a másik fél hibáztatása, stb. Ezeket tudni kell kezelni. Ahogy a terápiás kötődést is, ami szükségszerűen kialakul egy JÓ terápiás kapcsolatban: a páciens elkezd ragaszkodni, bízni a terapeutában, támaszkodni rá, vágyik a pozitív visszajelzésekre. Ezeket kell tudni megfelelő arányban adagolni. Ha rosszul csinálod, akkor azzal többet ártasz, mint használsz. Azért megnézném, mit tudsz kezdeni mondjuk egy borderline személyiségzavaros ambivalens érzéseivel, projektív identifikációjával...

Sokan azt hiszik, hogy a terapeuta csak meghallgat és bezsebeli a pénzt. Abszolút nem így van. Teret és időt biztosít a terápiához (BIZTONSÁGOS kereteket teremtve a terápiához), ez pedig neki is költségekkel jár. Mondjuk az óradíj harmada-fele elmegy rezsire. Kötelező számára a szupervízió, aminek szintén költségei vannak. A terápiás kapcsolat működtetését, a hiteles visszajelzések nyújtását pedig hosszú évekig tanulják.


Ha mindezt nem tudod nyújtani, akkor ne ígérgess felelőtlenül - még viccből se! Ne adja Isten, hogy valaki komolyan veszi az ajánlatod és élni próbál vele! Hidd el, ha elkezdenél egy súlyos személyiségzavaros emberrel beszélgetni, akkor néhány alkalom után te szorulnál terápiára, ugyanis képesek észrevétlenül rád hárítani a problémáikat, ha nem értesz hozzá, hogyan kezeld!

2016. jún. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#8: engem ne akarj kioktatni, voltam már pszichológusnál (nem volt olcsó, de többen is jónak mondták már ezért belementem) és semmit sem ért a meghallgatáson kívül, illetve tisztában vagyok a pszichológussal szembeni elvárásokkal mint a bizalmas környezet stb...a kérdező többet érne egy baráttal/ismerőssel, mint egy pszichológussal, mert ők tudnak neki életképes tanácsokat is adni, vagy bárki olyan új személy kéne az életébe, aki tud neki valami újat tanítani, amivel elvonja a figyelmét a problémáiról és eközben lassan tárja fel és oldja meg vele azokat.


És ezt nem kötekedés céljából írtam, elfogadom a véleményed, de nem értek vele egyet.

#5

2016. jún. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9: abban igazad van, hogy a kérdezőnek barátok, ismerősök is lehet, hogy sokat tudnak segíteni, sőt esélyes, hogy akár többet is tudnak, mint némelyik pszichológus, aki nem elég jó, vagy akivel nem sikerül elég jó munka kapcsolatot kialakítaniuk.


ugyanakkor egy tényleg jó pszichológus, akivel sikerül megfelelően együtt dolgozni is, lehet sokkal hasznosabb, mint a barátok, mert a barátoknak csak a saját élettapasztalataik állnak rendelkezésükre, ami sok esetben elég is lehet, de a pszichológusok elég sok féle terápiás és egyéb módszertant és egy csomó mindent tanulnak az emberi agy és psziché működéséről, hogy hatékonyabban tudjanak segíteni.


attól, hogy neked a saját problémáddal nem voltak jó tapasztalatod egy pszichológussal, attól másnak a saját problémájával és másik pszichológussal (vagy akár ugyanazzal is) még lehetnek sikerélményei.


én is hasonlóan jártam elsőre, mint ahogyan te: egy jónak tűnő pszichológussal nem jártunk sikerrel, így néhány alkalom után otthagytam. viszont aztán keresetem egy másikat, aki már elsőre is sokkal jobbnak és eredményesebbnek bizonyult és az idő is ezt igazolta. mondjuk a másodiknál már eleve azzal indítottam, hogy elmondtam, előtte kinél voltam és ott miket tapasztaltam, mire jutottunk, így ő már eleve tudott máshogyan hozzáállni a dolgokhoz. a lényeg, hogy ez sikerült is.

azt sem hiszem, hogy az elsővel szakmai, értelmi, vagy egyéb gondok lettek volna. lehet ő nagyon jó szakember, szerintem valószínű, hogy egyszerűen csak annyin múlik a dolog, hogy mindannyian másmilyenek vagyunk és az ő személyisége, stílusa, stb. nem passzoltak hozzám és ezért nem tudtunk elég konstruktívan együtt dolgozni. szerintem ez csak tapasztalati úton derülhet ki.


említették itt Csernust. lehet, hogy ő is nagyon jó szakember, bár ezt a véleményt sem mindenki osztja. viszont a stílusa miatt könnyen lehet, hogy nem mindenkinél tud megfelelő hatást elérni. van akinél működik ez a stílus, van akinek pont erre a fajta megközelítésre van szüksége, míg másnak nem. az is lehet, hogy ő is tud máshogy is viselkedni, mint ahogy a médiából ismerjük a megnyilvánulásait. de az, hogy valami kinél mennyire működik, nagyon sok mindentől függ. még a gyógyszereknél is, ahol viszonylag egyszerű kémiai reakciókról van szó. a pszichológia pedig ennél is sokkal bonyolultabb dolog.

2016. jún. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!